7 مکان دیدنی در شمال ایران که برای مسافران ناشناخته است

شمال کشور با طبیعت زیبای خود از مکان هایی برخوردار است که در برخی از موارد این مکان های دیدنی با وجود زیبایی خود به شکل ناشناخته باقی مانده اند.

 

مکان دیدنی در شمال

1- جنگل مه آلود پاسند:

این جنگل در روستای پاسبند شهر بهشهر واقع در استان مازندران قرار دارد این روستا علاوه بر این جنگل دیدنی دارای رودخانه هیا پر آبی است که این طبیعت را دیدنی تر می کند.

مکان دیدنی در شمال

2- ییلاق اولسبلنگاه ماسال:

این ییلاق در 25 کیلومتری از ماسال واقع در استان گیلان قرار دارد و بر روی ارتفاعاتی زیبا قرار گرفته است که دارای پوشش های مرتعی است استراحت گاه هایی که با چوب ساخته شده اند در فاصله کمی اتز یکدیگر قرار دارند که این طبیعت را دوست داشتنی می کند.

مکان دیدنی در شمال

3- منطقه ییلاقی دشت النزه:

این منطقه در شهرستان ماسال گیلان واقع شده است و دارای دشتی سر سبز و با وسعت است وجود امامزاده ابراهیم النزه در این دشت حس آرامش و تجربه ای تکرار نشدنی را در اختیار مسافران قرار می دهد.

مکان دیدنی در شمال

4- تالاب دیدنی کیا کلایه:

در شهرستان لنگرود استان گیلان تالابی با تنوع گونه های مختلف وجود دارد که منظره ای دیدنی را پیش روی شما قرار می هد که به تازگی با مشکلاتی رو به رو است که حیات آن را در خطر انداخته است.

مکان دیدنی در شمال

5- روستای دیدنی صفرابسته:

این روستای دیدنی در شهر رشت قرار دارد و به عنوان یک روستای تاریخی با قدمتی طولانی در نظر گرفته می شود جاده این روستا از درخت ها تنگ و بلند قامتی پوشیده شده است که جاده را مانند تونلی پوشانده است.

مکان دیدنی در شمال

6- دریاچه بره سر:

این دریاچه در رودبار گیلان واقع شده است و در اطراف آن امکانات تفریحی مختلفی مانند سرسره های آبی جذاب طراحی شده است این طبیعت دارای گونه مختلفی از گیاهان و پرندگان است.

مکان دیدنی در شمال

7- غار آویشوی:

این غار از مکان های دیدنی ماسال است و دارای ستون های آهکی است که برای توریست ها منطقه ای جذاب و دیدنی خواهد بود این غار از قدمتی 75 ساله برخوردار است همچنین چشمه های جوشان در اطراف این غار دیده می شود.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا