4 عادتي که ظاهر شما را پير مي‌کند!

برخي عاداتي که داريم مي‌توانند سبب پيري زودتر ظاهر ما شوند.براي پيري 2 دليل عمده وجود دارد. تحقيقات روي دوقلوها نشان داده پيري يا ارثي است يا به دليل فاکتورهاي محيطي است.

به عبارت ساده‌تر کساني که پيرتر از سن خود به نظر مي‌رسند، استرس و انتخاب‌هاي اشتباهي داشته‌اند که رد پيري را بر چهره آنها بر جاي گذاشته است. محققان مي‌گويند براي آنکه از شر پيري زودرس نجات يابيم، کافي است برخي از عادات‌مان را اصلاح کنيم. در اينجا به 4 عادتي که مي‌تواند پيري زودرس بياورد اشاره مي‌کنيم.
1)   رژيم‌هاي يويوکم و زياد کردن مکرر وزن مي‌تواند سبب پيري زودرس شده و آثار خود را بر چهره نمايان سازد.

طبق مقاله‌اي که در مجله Daily mail چاپ انگليس منتشر شد رژيم يويو با تخريب بافت نگه‌دارنده پوست صورت مي‌تواند فرم آن را تغيير داده و سبب پيري سريع‌تر آن شود. توصيه ما به شما اين است که وزن خود را بعد از کاهش دادن و به حد تناسب رساندن ثابت نگه داريد و با تغذيه درست و انجام تمرينات بدني از کم و زياد شدن مداوم آن پيشگيري کنيد.

2)  سبک زندگي نامناسببررسي ديگري روي دوقلوهاي همسان نشان داده است حتي نوع عادات زندگي روزانه مي‌‌تواند بر ظاهر افراد تاثير بگذارد. افرادي که براي مدت طولاني عادت به کشيدن سيگار دارند، زياد زير نور آفتاب کار مي‌کنند، قرص‌هاي ضدافسردگي مصرف مي‌کنند يا اهل نوشيدن مشروبات الکلي هستند، پيرتر از ساير به نظر مي‌رسند.

3  ) استرسبه گفته محققان، طلاق، مرگ يکي از عزيزان، انجام حرفه‌اي که به آن علاقه نداريم و غم و غصه مي‌تواند ظاهر انسان‌ها را پير کند. استرس نه تنها سبب بروز چين و چروک روي پوست مي‌شود بلکه عامل بروز آکنه، شکستگي ناخن‌ها، ريزش مو و… است.

بررسي‌ها نشان داده انسان‌هايي که در زندگي با استرس بالا روبه‌روي هستند معمولا به پوست خود توجهي ندارند و همين موضوع وضعيت را بدتر مي‌کند.

تحقيقاتي که روي 58 زن 20 تا 50 ساله انجام شده نشان داده زناني که استرس بالاتري دارند مثلا يکي از فرزندان آنها به بيماري سختي دچار است معمولا 10 سال پيرتر از آنچه هستند به نظر مي‌رسند.

توصيه ما به شما اين است که تا حد ممکن از محيط‌هاي استرس‌زا دور باشيد. شغلي را انتخاب کنيد که دوست داريد و به رويدادهاي زندگي نگاه مثبتي بيندازيد. به جاي غصه خوردن مي‌توانيد خوب فکر کنيد تا راه‌حل مناسبي براي مشکلات بيابيد.

4)مصرف بالاي قندهاقندي که مصرف مي‌کنيم در بدن ما به گلوکز تبديل مي‌شود. اين گلوکز وقتي درون خون وارد مي‌شود به پروتئين بافت‌هاي پوستي متصل شده و مولکول جديدي را ايجاد مي‌کند که اثر منفي بر کلاژن و حالت کششي پوست داشته و مي‌تواند سبب شلي و افتادگي پوست شود.

توصيه ما به شما اين است که از مصرف مواد غذايي قندي به ويژه مواد غذايي تغيير شکل يافته که حاوي قندهاي پنهان هستند پرهيز کنيد. منبع: ريدرزدايجست

salamatiran

منابع سایتآرگا _ نورین بلاگ _ روزانه _ پزشکان بدون مرز _دانشنامه اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا