۳ روش ممکن برای خشک کردن کیوی

کیوی یک میوه فصلی خوشمزه است که البته می توانید با خشک کردن آن را در تمام فصل های سال مصرف کنید. میوه چیپسی هم می تواند، میوه ای پر خاصیت باشد و هم یک تنقلات خوشمزه است که می توانید برای پذیرایی در مهمانی ها استفاده کنید. در این بخش نیز با شیوه چیپسی کردن کیوی آشنا می شوید.

خشک کردن انواع میوه های خانگی کار بسیار ساده ای است. شما می توانید در آرگا علاوه بر خشک کردن کیوی با نحوه خشک کردن توت فرنگی و خشک کردن موز آشنا شوید. شما با چیپسی کردن انواع میوه ها می توانید از خواص آن در طی سال بهره مند شوید.

کیوی خشک شده

شیوه خشک کردن کیوی

یکی از بهترین شیوه هایی که شما می توانید، خواص میوه ها را حفظ کنید، خشک نمودن آن ها می باشد. این کار موجب حفظ ویتامین ها شده و دی عین حال طعم میوه را برای مدت ها برای شما حفظ می کند. این چیپس ها را می توانید در مین وعده های خود جای دهید، زیرا ارزش غذایی بالایی دارند.

۱- با استفاده از نور خورشید:

برای چیپسی کردن انواعی از میوه ها می توانید به شیوه های مختلفی عمل کنید. کیوی ها را برش داده و در مقابل نور خورشید قرار دهید. این کار چند روز زمان بر می باشد. همچنین باید، ابتدا سینی را چرب کرده و بعد میوه های برش خورده را درون سینی قرار دهید.

خشک شدن کیوی در فر

انجام این کار بسیار ساده است و کمی زمان بر می باشد. ورقه های کیوی را با فاصله روی یک پارچه نخی قرار دهید. روزانه باید کیوی ها را پشت و رو کنید تا به خوبی خشک شود. شب ها بهتر است، میوه ها را به مکانی سربسته منتقل کنید.

۲- با استفاده از شوفاژ:

یکی دیگر از شیوه هایی که می توانید، میوه ها را با آن خشک کنید، قرار دادن سینی میوه روی شوفاژ یا بخاری است. در صورت دلخواه می توانید این کار را با استفاده از فر نیز انجام دهید. بهتر است برای این کار میوه هایی سالم را انتخاب کنید. میوه ها را شسته، پوست آن را بگیرید و بعد برش دهید.

خشک کردن کیوی

برای خشک شدن این میوه با شوفاژ باید، درون یک سینی را مقداری روغن بزنید تا کیوی ها بعد از خشک شدن به سینی نچسبند. در صورت دلخواه می توانید از کاغذ روغنی نیز استفاده کنید. برش های میوه را روی کاغذ قرار داده و مقداری نمک روی آن بپاشید. سینی را روی حرارت ملایم شوفاژ قرار دهید و مدام میوه ها را پشت و رو کنید.

۳- خشک کردن با دستگاه:

تهیه میوه چیپسی با استفاده از دستگاه میوه خشک کن نیز یک شیوه ساده ای است. برش های کیوی را بعد از شستن روی سینی دستگاه قرار دهید و دستگاه را روی حرارت ۱۳۵ درجه فارنهایت قرار دهید. دستگاه باید به مدت ۵ تا ۱۲ ساعت روشن باشد.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا