۲۰ درصد از اروپايي ها سرخرگ آتورتشان گشاد شده است و از اين ميان ۸۰ درصد آنها جان خود را از دست مي دهند

طرحي چهارساله براي مبارزه با بيماري گشادشدن سرخرگ آئورت
۲۰ درصد از اروپايي ها سرخرگ آتورتشان گشاد شده است و از اين ميان ۸۰ درصد آنها جان خود را از دست مي دهند و اتحاديه اروپا قصد دارد تا چهار سال راه حل مناسب درمان اين بيماري را ارائه دهد .
 

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از خبرگزاري فرانسه، تحقيقات نشان مي دهد كه طي ۲۰ سال گذشته تعداد افرادي كه سرخرگ ائورتشان گشاد شده است ۲۰ درصد افزايش يافته است.

اين بيماري بيشتر در افراد بالاي ۶۵ سال ظاهر مي شود كه براساس گزارش گروهي از محققان در اروپا هرساله بيش از يك درصد قرباني مي گيرد. اين بيماري يا از گشادي بخشي از سرخرگ آتورت یا از حالت موازي خارج شدن برخي از ديواره‌ها مشخص مي شود و گشادي سرخرگ آئورت در ۸۰ درصد موارد سبب مرگ مي شود.

آئورت بطني، آئورت صدري ( قفسه سينه) و آئورت مركزي سه قسمت بسيار مهم در بدن انسان هستند كه آسيب هركدام از اين سه قسمت باعث آسيب جدي به انسان مي شود.

درحال حاضر هيچ گونه درمان خاصي براي جلوگيري از پيشرفت اين بيماري وجود ندارد و اين بيماري در زماني كه پيشرفت مي كند به طور كامل قابل تشخيص است و فقط درمان فعلي آن اعمال جراحي است.

اتحاديه اروپا قصد دارد در يك طرح چهارساله اين بيماري را مورد بررسي قرار دهد و درماني مناسب را قبل از پيشرفت اين بيماري ارائه دهد

منابع سایتآرگا _ نورین بلاگ _ روزانه _ پزشکان بدون مرز _دانشنامه اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا