یک قورباغه سمی ، به اندازه يك توپ فوتبال و وزن يك كيلوگرم در استرالیا پیدا شد.

يك گروه زيست محيطي در استراليا كه هدف آن پاكسازي محيط از وجود يك وزغ سمي است، يك وزغ “هيولا” به اندازه يك سگ كوچك را به دام انداخت.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از آسوشيتدپرس  ، اين دو زيست سمي از دهه ‪ ۱۹۳۰‬كه وارد خاك استراليا شد تاكنون تعداد بيشماري از حيوانات را كشته است.

گروه زيست محيطي ياد شده كه داوطلبي است و “فراگ واچ” (كنترل قورباغه‌ها) نام دارد، دوشنبه در يورش به يك حوضچه طبيعي در شهر داروين واقع در شمال استراليا، وزغي به طول ‪ ۴۰‬سانتي متر را صيد كرد.

بدن اين وزغ به اندازه يك توپ فوتبال و وزن آن نزديك به يك كيلوگرم است.

وزغ صيد شده، از بزرگترين گونه‌هايي است كه تاكنون در استراليا به دام افتاده است.

“گريمي ساير”، هماهنگ‌كننده گروه “فراگ واچ” گفت بزرگترين وزغ ها معمولا ماده هستند اما وزغي كه صيد شده، نر است و گمان نكنم كسي ميل داشته باشد خواهر او را ببيند.

وزغ‌هاي مورد بحث كه وزغ‌هاي نيشكري نيز ناميده مي‌شوند، در دهه ‪۱۹۳۰‬ در تلاشي ناموفق براي كنترل تعداد سوسك‌ها در مزارع نيشكر شمال استراليا، از آمريكاي جنوبي وارد اين كشور شد. اما به مرور زمان ثابت شد كه اين وزغ‌هاي سمي براي اكوسيستم ظريف استراليا نابودكننده هستند و باعث مرگ ميليونها حيوان بومي از مار گرفته تا كروكوديل‌هاي كوچك كه آنها را مي‌خورند، شده‌اند.

در پروژه نابودكردن اين وزغ ها، گروه فراگ واچ مرتب حوضچه‌ها و بركه‌هاي منطقه را مورد حمله قرار مي‌دهد و با استفاده از نورهاي شديد، وزغ‌ها را كور مي‌كند و سپس دهها عدد از آنها را يكجا جمع مي‌كند.

هماهنگ‌كننده اين گروه گفت ” پس از اين مرحله وزغ‌ها را بوسيله گاز دي‌اكسيد كربن مي‌كشيم و بعد در يك فريزر بزرگ جاي مي‌دهيم و بعد، در يك فرآيند، آنها را در معرض مايعاتي قرار مي‌دهيم كه به اين وسيله سم آنها گرفته مي‌شود و در نهايت مي‌توان از آنها به عنوان كود استفاده كرد.

منابع سایتآرگا _ نورین بلاگ _ روزانه _ پزشکان بدون مرز _دانشنامه اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا