گنجینه های ارزشمند موزه امام رضا (ع)

مشهد، یک شهر توریستی پر جاذبه بوده که شگفتی های زیادی برای گردشگران دارد. این شهر که به عنوان پایتخت مذهبی کشور شناخته می شود، دارای دیدنی های زیادی است. شما علاقمندان در سفر به این شهر می توانید از موزه امام رضا نیز دیدن کنید.

بخشی از موزه مشهد

معرفی موزه امام رضا

سفرهای زیارتی به نقاط مختلفی از دنیا با تجربه های خاصی همراه هستند. در مشهد نیز می توانید، جاذبه های فرهنگی، مذهبی و طبیعی زیادی را مشاهده کنید. حرم امام رضا که یکی از بزرگ ترین جاذبه های این شهر مذهبی است، دارای یک موزه با مجموعه ای از گنجینه ها می باشد. در این موزه می توانید، مدال، اسکناس و سلاح های قدیمی را مشاهده کنید. شما علاقمندان در ادامه این بخش امکان آشنایی با مکان های دیدنی مشهد را خواهید داشت.

آشنایی با موزه مشهد

با موزه رضوی آشنا شوید:

این موزه جاذبه های بسیار زیادی برای گردشگران دارد. در این موزه می توانید، بخش مهمی از هدایای ارزشمندی که به امام رضا داده شده است را مشاهده کنید. این هدایا در کنار دیگر اشیای قیمتی و گران بها گرفته اند و متعلق به آستان مبارک می باشند. این گنجینه ارزشمند برای اولین بار در سال ۱۳۱۶ به نمایش گذاشته شده است. در سال ۱۳۲۴ نیز این موزه افتتاح گردید.

موزه امام رضا

این موزه در شرق مسجد گوهرشاد و در کناره مقبره شیخ بهایی واقع شده است. مساحت این بنا ۱۰۳۴ متر مربع بوده و یکی از بخش های جذاب آستانه می باشد. در سال ۱۳۵۱ این موزه به بخش تالار تشریفات منتقل گردیده است. کار این ساختمان در سال ۱۳۵۶ آغاز شده و در آن مجموعه های بی نظیری از فرش مشاهده می شود.

بعد از انقلاب اسلامی این موزه رونق و شکوه بیشتری پیدا کرد. گنجینه های متعددی که در این موزه نگهداری می شوند، اهمیت زیادی برای بازدیدکنندگان خواهند داشت. در حال حاضر شما می توانید، ۱۶ گنجینه ارزشمند در این موزه را مشاهده کنید. این موزه امروزه یکی از جاهای دیدنی مشهد به شمار می آید.

موزه حرم

گنجینه های موزه:

این موزه در سال ۱۳۷۸ افتتاح شده است. در این مجموعه می توانید، کتیبه های فولادی، عکس های تاریخی، محراب های زرین، وسایل روشنایی و … مشاهده کنید. گنجینه تمبر که یکی دیگر از بخش های این موزه بوده دارای شگفتی های زیادی برای گردشگران است. کمی آن طرف تر می توانید، گنجینه اسکناس را مشاهده کنید. در این مجموعه ۱۰ هزار اسکناس اهدایی وجود دارد.

گنجینه امام رضا

موزه امام رضا که از بخش های مختلفی تشکیل شده است، دارای گنجینه سکه نیز می باشد. در این گنجینه نمایی از مدال های اهدایی نیز مشاهده می کنید. سکه هایی از دوران اسلامی نیز در این موزه یافت می شوند. گنجینه آبزیان، گنجینه نجوم، گنجینه ساعت، گنجینه سلاح، گنجینه ظروف، گنجینه مدال، هنرهای تجسمی و … از بخش های مجزا و جذابی بوده که قابل مشاهده هستند. شما علاقمندان در آرگا با دیدنی های حومه مشهد نیز آشنا می شوید.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا