گلسازی با پارچه با ایده های جدید و خلاقانه

ساخت گل پارچه و ساخت گل های پارچه ایی یکی از جذاب ترین فعالیت هایی است که در منزل و بدون داشتن امکانات خاص می توانید انجام دهید. در این مطلب به آموزش ساخت گل پارچه ای می پردازیم که با مشاهده مراحل آن و همچنین استفاده از توضیحات ارائه شده می توانید به سادگی و در کوتاه ترین زمان در منزل گل های پارچه ایی زیبایی تهیه نمایید. تا پایان همراه ما باشید و از آموزش ارائه شده در زمینه ساخت گل های پارچه ای نهایت استفاده را ببرید.

آموزش گلسازی با پارچه و ساخت گل پارچه ای :

ساخت گل با پارچه یکی از ساده ترین مدل ساخت انواع گل است که با استفاده از آن می توانید انواع گل های پارچه ایی زیبا و متنوع را تهیه نمایید. آموزشی که در این مطلب ارائه می دهیم مربوط به ساخت گل پارچه ای با روشی ساده است که آن را می توانید با انواع پارچه های ساده و طرح دار با جنس های مختلف تهیه نمایید. در ادامه مشاهده خواهید نمود که این مدل گل به راحتی تهیه می گردد و کاربردهای فراوانی نیز دارد.

ساخت آسان گل با پارچه :

برای ساخت این مدل گل از پارچه دلخواه استفاده نموده و از آن ۵ عدد مربع با ابعاد شش در شش سانتیمتر برش بزنید و آنها را بر روی یکی از قطرهای مربع تا بزنید، با این کار شما پنج مثلث دارید که گلبرگ های گل را تشکیل می دهند. برای مرکز گل هم نیاز به یک دایره دارید که آن را نیز از همان پارچه برش می زنید.

گلسازی با پارچه ساده

برای نتیجه گیری بهتر و همچنین مرتب و ظریف شدن گل ها، می توانید گلبرگ ها را از محل تا شده اتو بزنید.

آموزش گلسازیدرست کردن گل های پارچه ای

در این مرحله از ساخت گل بر روی قسمت بسته و تا خورده به صورت نیم دایره کوک می زنیم سپس نخ را جمع می کنیم. خواهید دید که بعد از این کار گلبرگ شما به صورت نیم دایره در می آید.

مراحل ساخت گلدرست کردن گل های پارچه ای ساده

حال اضافات گلبرگ را قیچی کنید تا فرم کلی گلبرگ تشکیل شود، سپس یک نخ از قسمت پایین همه گلبرگ ها رد کنید و آن را بکشید تا پنج گلبرگ در کنار یکدیگر قرار بگیرند و گل زیبایی به وجود آید.

گل پارچه ای برای تزیین لباسآموزش گلسازی با پارچهنحوه ساخت گل تزیینی با پارچه

در این مرحله از گلسازی می توانید به وسیله یک دکمه و پارچه دایره ایی شکل که قبلا تهیه نمودید، مرکز گل را به وجود آورید.

ساخت گل با انواع پارچه سادهساخت گل های پارچه ای

ساخت گل پارچه ای ما به اتمام رسید، توجه داشته باشید که با استفاده از این آموزش و با این روش می توانید اقدم به درست کردن گل با روبان نیز نمایید و گل های زیبا و جالبی تهیه نمایید.

گلسازی با پارچه

امیواریم آموزش ارائه شده برای شما نیز مفید بوده باشد و از این طریق اقدام به ساخت گل های مختلف پارچه ایی کنید. پیشنهاد می کنیم برای مشاهده دیگر آموزش ها و آشنایی با نحوه ساخت انواع گل با وسایل گوناگون به بخش گلسازی مراجعه نموده و از مطالب ارائه شده در آن بخش استفاده نمایید. موفق باشید.

منبع : آرگا

منابع سایتآرگا _ نورین بلاگ _ روزانه _ پزشکان بدون مرز _دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا