گذری به دیدنی های زیبای شهر حاجی آباد در استان هرمزگان

در شهر حاجی آباد تنوع آب و هوایی زیادی وجود ندارد این شهر به دلیل آب و هوای گرمی که دارد نسبتا غیر قابل تحمل شده است اما در فصل زمستان این شهر می تواند جاذبه های زیادی داشته باشد و گردشگران بسیار زیادی را به خود جلب می کند. زمستان های این شهر نسبتا سرد هستند و به همین خاطر زمان مناسبی برای سفر کردن به این شهر زیبا هستند قرار این شهر در استان هرمزگان موجب اهمیت آن شده است و آن را به یکی از مهم ترین شهرهای این استان با جاذبه های توریستی مختلف تبدیل کرده است. شاید بسیاری از گردشگران شهر حاجی آباد را با وجود جاذبه های تاریخی و بناهای مختلف فرهنگی که در آن وجود دارد بشناسند بسیاری از این بناهای تاریخی متعلق به دوران ایلخانان هستند این شهر از فرهنگ و آداب و رسوم ویژه ای برخوردار است وجود همین فرهنگ های پابرجا نیز به نوعی برای گردشگران جذابیت دارد. مردمان این منطقه منطقه خون گرمی و مهمان نوازی شهرت دارند این منطقه جاذبه های توریستی مختلفی دارد که در ادامه این بخش می توانید با برخی از آن آشنا شوید.

دیدنی های حاجی آباد استان هرمزگان:

استان هرمزگان یکی از زیباترین استان هایی است که در کشور ایران واقع شده است این استان از شهرها و روستاهای متعددی تشکیل شده است و به دلیل جاذبه ها و چشم اندازهای طبیعی و تاریخی خود هر ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران است. یکی از مهم ترین شهرهای این استان نیز شهر حاجی آباد است که به واسطه قدمت تاریخی خود و ارزش فرهنگی خود از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و مورد توجه علاقه مندان زیادی است. شما در این بخش می توانید یکی دیگر از مکان های دیدنی استان هرمزگان را بیشتر بشناسید.

 

چشمه سبز پوشان:

چشمه سبزپوشان یکی از مهم ترین جاذبه های توریستی در حاجی آباد و از جاذبه های گردشگری است که خیلی از گردشگران به آن علاقه مند می شوند. با وجود اینکه حاجی آباد دارای جاذبه های دیدنی بسیاری است می توان این چشمه را یکی از مهم ترین این جاذبه ها دانست این چشمه در نزدیکی کوهی کوچک واقع شده است اطراف این چشمه را نیز نخلستان هایی فرا گرفته اند که با وجود زیبایی های خود خیره کننده می باشند چشم اندازهای اطراف این چشمه بسیار دیدنی تماشایی هستند. در فصول مختلف سال آب های این چشمه تغییر می کنند و در برخی از فصل ها دچار خشکسالی می شوند در تابستان ها نیز وجود آب این چشمه موجب خنک تر شدن هوای اطراف می شود این چشمه مکان مناسبی برای شنا کردن و لذت بردن از زیبایی های این چشمه است در این چشمه گونه های مختلفی از ماهیان نیز پرورش داده می شوند.

برکه حاجی آباد

آبشار تزرج:

تزرج یکی از زیباترین مناطقی است که می توانید از چشم اندزاهای آن دیدن کنید این منطقه کوهستانی در یکی از روستاهای نزدیک به شهرستان با نام روستای آفتاب واقع شده است. این منطقه ییلاقی به دلیل آب و هوای مطبوع و معتدل خود بسیار مورد توجه است این منطقه دارای چشم اندازهای بسیار زیبایی می باشد که هر ساله گردشگران زیادی را از نقاط مختلف به خود جذب می کند. طراوتی که در میان جاذبه های این آبشار و مراتع آن وجود دارد بسیار آرامش دهنده است به ویژه جریان آب ها در این منطقه موجب شده تا زیبایی های این آبشار برای علاقه مندان بیشتر شود. این آبشار یکی از مهم ترین دیدنی های استان هرمزگان برای گردشگران است که در این بخش می توانید بیشتر با آن آشنا شوید و در سفر خود از این آبشار مرتفع دیدن کنید آشنایی با آبشار تزرج می تواند اطلاعات گردشگری مهمی را درباه این آبشار در اختیار شما قرار دهد.

حاجی آباد را بشناسید

قلعه حاجی آباد:

اگر گشت و گزارهای خود را در میان مراتع و جاذبه های طبیعی این منطقه به پایان رساندید بهتر است از جاذبه ها و بناهای تاریخی این منطقه نیز دیدن کنید در میان جاذبه های تاریخی شهر حاجی آباد می توان به قلعه تاریخی این منطقه اشاره کرد. قلعه تاریخی حاجی آباد یکی از مهم ترین جاذبه های تاریخی است که باید از آن دیدن نمایید این قلعه زیبا در ورودی شهر واقع شده است و یکی از بناهای تاریخی است که از دوران ایلخانان پابرجا است. این بنا به لحاظ استراتژیکی به قدری دارای اهمیت است که در دوره های مختلف تاریخی صفوی و تیموری نیز از آن استفاده شده است. قرار گرفتن این قلعه زیبا با معماری ویژه خود بر بالای ارتفاعات این منطقه موجب جذابیت بیشتر آن شده است ارتفاع دیوارهای این بنا ۳۰ متر است و از چهار برج ساخته شده است بخش های مهمی از این بنا در طی دوران تاریخی تخریب شده اند اما با این وجود نیز دارای اهمیت است و یکی از جاذبه های مهم در این منطقه محسوب می شود.

قلعه حاجی آباد

منطقه محافظتشده هماگ:

این منطقه محافظت شده یکی از ارزشمندترین مناطقی است که می توانید از آن دیدن کنید این منطقه در شمال بندر عباس واقع شده است و در ضلع جنوبی شهرستان حاجی آباد واقع شده است این منطقه وسیع دارای ۳۶۰۰۰ هکتار مساحت است. این منطقه دارای چشم اندازهای بسیار زیبایی است و ارتفاع آن از سطح دریا ۷۰۰ متر است این کوه یکی از بلندترین ارتفاعاتی است که می توانید از آن دیدن کنید و بلندترین قله در ارتفاعات استان هرمزگان است. گونه های مختلف گیاهی و جانوری که در این منطقه وجود دارند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشند و به دلیل قرار گرفتن این منطقه محافظت شده در ارتفاعات آب و هوایی بسیار معتدل در آن حاکم است و زمستان های آن نیز سرد و خشک هستند.

دیدنی های حاجی آباد

در سفر به نقاط مختلفی از ایران یکی از مهم ترین ویژگی هایی که در  هر شهر و استانی وجود دار د جاذبه های فرهنگی آن منطقه هستند که از ارزش بسیار بالایی برخوردار می باشند و هر ساله گردشگران زیادی را نیز به سوی خود جذب می کنند. در سفر به منطقه حاجی آباد نیز می توان از جاذبه های فرهنگی این منطقه دیدن کرد این ویژگی های فرهنگی به نوعی از دیدنی های این شهر برای گردشگران محسوب می شود. صنابع دستی که هنری دیرینه در میان مردمان این منطقه است به خوبی می تواند بخشی از فرهنگ را در میان مردمان این منطقه به تصویر بکشد و از زیبایی های بی نظیری برای تماشاگران خود برخوردار است.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا