کلیسای لاس لاخاس با سبک معماری باسیلیکا

کلیساها در نقاط مختلفی از دنیا اهمیت توریستی و تاریخی زیادی دارند. این عبادتگاه ها به دلیل برخورداری از نوع معماری ارزشمند خود و بسیار جالب توجه می باشند. یکی از زیباترین کلیساهای دنیا، کلیسای لاس خالاس بوده که در این بخش با آن بیشتر آشنا می شوید.

دیدنی های لاس لاخاس

معرفی کلیسای لاس لاخاس

این کلیسا تنها کلیسایی است که با وجود ساده بودن معماری اش می تواند توجه شما را جلب کند. مجسمه هایی از نماد مریم مقدس که در این کلیسا مشاهده می کنید، قدرت جذب کنندگی بالایی دارند. در سال ۱۹۴۹ این بنا به قصرهایی با سبک باسیلیکا تبدیل شد.

معماری لاس لاخاس

این کلیساها دارای کاربردهای مذهبی فراوانی بوده و مراسم های عبادی مهمی در آن برگزار می شود. بعضی از این کلیساها به دلیل شهرتی که دارند، مقصد گردشگران زیادی قرار می گیرند. این کلیسای معروف در کلمبیا واقع شده است و یکی از دیدنی های مهم این نواحی به شمار می آید.

آشنایی با لاس لاخاس

پیشینه تاریخی کلیسا:

این کلیسای تاریخی در بین سال های ۱۹۱۶ تا ۱۹۴۹ ساخته شده است. در دورانی این کلیسا یکی از امن ترین پناهگاه ها برای بوده و در تاریخ نیز اهمیت زیادی دارد. اغلب کلیساهایی که ساخته دست بشر هستند دارای معماری ساده ای می باشند. اما این کلیسای زیبا در دره ای رودخانه ای با اسم گوایتارا بنا شده به همین دلیل است که جذابیت های زیادی دارد. این کلیسا همانند کلیسای گریگوری می باشد.

دیدنی های لاس لاخاس

پلی که رو به روی این کلیسا قرار دارد، ۵۰ متر طول داشته و شما امکان عبور از آن را خواهید داشت. با عبور از این پل می توانید، مناظری بی همتا را مشاهده کنید. معماری این کلیسا که مشاهده می کنید، الهام گرفته از معماری گوتیکی بوده و شباهت زیادی به کلیساهای باستانی دارد.

کلیسای لاس لاخاس

این کلیسا بعد از معجزه مریم مقدس اهمیت زیادی پیدا کرد. این بنا امروزه یکی از مهم ترین اماکن زیارتی در کلمبیا بوده و از جاذبه های دیدنی آن محسوب می شود. این کلیسا به یک پل مجهز بوده و موجب اتصال اکووادور به کلمبیا می شود. دیدن این کلیسا یکی از تجربه های خاص برای اکثر گردشگران می باشد.

دیدنی های کلمبیا:

کلیسای لاس خالاس یکی از کلیساهای معروف در کلمبیا بوده و یکی از دیدنی های کلمبیا محسوب می شود. شما علاقمندان در لینک می توانید کشور کلمبیا را بیشتر بشناسید و با جاذبه های بیشتری از این کشور آشنا شوید.

سازه لاس لاخاس

معماری این گونه از کلیساها بسیار ارزشمند بوده و یکی از جاذبه های مهم در نقاط مختلف دنیا هستند. از دیگر دیدنی های کشور کلمبیا می توان به رودخانه کانیو کریستالس، پارک ملی تایرونا، موزه بوترو و … اشاره نمود.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا