اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

کدام رنگ تخم مرغ برای سلامتی مناسب است ؟

رنگ زرده تخم مرغ ها پررنگ و نیز کم رنگ هستند که هر کدام خاصیت جداگانه ای برای سلامتی انسان را دارا می باشند.
دلایل واقعی این که چرا زرده تخم مرغ ها رنگ متفاوتی دارند
رنگ زرده تخم مرغ از زرد کم رنگ تا نارنجی پر رنگ متغیر است. ما تخم مرغ را شکستیم تا ببینیم چرا این اتفاق می افتد، و چه رنگی برای چه مزه و تغذیه ای است ؛ پوسته تخم مرغ در رنگ های رنگین کمانی میتوانند به وجود آیند، اما آیا می دانستید که زرده تخم مرغ نیز در رنگ های مختلفی وجود دارد؟ همه ما زرده های زرد کم رنگ تخم مرغ های موجود در مغازه ها را مشاهده کرده ایم ولی زمانی که از مزرعه ها خرید می کنیم، ممکن است با رنگ جذاب نارنجی مواجه می شویم ولی چرا ؟

دلیل تفاوت رنگ زرده تخم مرغ ها چیست؟
اما آیا شما متعجب نمی شوید که چرا برخی از زرده ها از دیگران تیره تر هستند؟

راز کم و پر رنگ بودن زرده تخم مرغ:

با وجود این تصور غلط رایج، سایه رنگ زرد تخم مرغ هیچ ارتباطی با نژاد مرغ ندارد- گرچه می تواند بر رنگ پوسته تخم مرغ تأثیر بگذارد ، رنگ زرده تخم مرغ به طور کامل توسط رژیم های غذایی مرغ ها تعیین می شود.

جوجه هایی که با خوراک پر از رنگدانه های زرد و نارنجی تغذیه می شوند، زرده شان رنگ های تیره تری دارند به همین سادگی! رنگ مصنوعی در خوراک مرغ مجاز نیست، اما بعضی از کشاورزان گلبرگ های گل همیشه بهار را به مرغ ها می دهند که سبب افزایش رنگ نارنجی زرده ها می شوند رنگ قرمز مانند زرده با افزودن کلسیکوم (به عنوان مثال فلفل قرمز) به خوراک مرغ امکان پذیر است، و دادن تکه های پاپریکا میتواند اثر مشابهی نیز داشته باشد.

رنگ زرده تخم مرغ چه معنایی برای سلامت شما دارند:

اکنون می دانیم که چرا زرده ها رنگ های متفاوتی دارند اما یک زرده تیره تر به معنای مغذی تر بودن تخم مرغ را دارد ؟ ممکن است متعجب شوید که این واقعا وجود ندارد! زرده ی زرد کمرنگ و زرده پر رنگ ،دارای همان مقدار پروتئین و چربی هستند، اگرچه زرده ی تیره ممکن است به معنای دارا بودن مقدار بیشتری از ویتامین ها و کلسترول کمتری باشد. می گویند، بعضی از مردم معتقدند (شامل نویسنده!) که زرده تیره تر، طعم بهتری دارد. ممکن است متوجه آن نباشید ،که این مانند یک غذای صبحانه دلچسب می باشد، اما وقتی پای آن به یک عنصر از املت فرانسوی نسبتا ساده با چند ماده دیگر، به وسط می آید، یک تخم مرغ با زرده تیره تر طعم صبحانه را بسیار بهتر و دلچسب تر می کند. بدون در نظر گرفتن رنگ زرده تخم مرغ، تخم مرغ یک گزینه عالی برای دریافت پروتین بیشتر در رژیم غذایی تان، بسیار مفید است.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *