کاشت مژه طبیعی و دائمی و آشنایی با مزیت ها و معایب آن

کاشت مژه طبیعی چگونه انجام می شود؟

ایمپلنت مژه طبیعی برای تارهای مژه از موهای پوست سر استفاده می کند. به همین خاطر از این کاشت به عنوان طبیعی یاد می شود. در مرحله بعدی، تار موی در نظر گرفته شده بر روی قسمت خالی پلک قرار می گیرد. این مژه های کاشته شده اگر چه جنسی شبیه به مژه دارند و طبیعی می باشند اما نمی توانند مانند مژه رشد کنند. در واقع با قرار گرفتن این فولیکول های مو در قسمت مژه، رشد قابل توجهی به اندازه موی سر از خود نشان می دهند. این موضوع شما را به اصلاح کردن مژه ها نیازمند می سازد.

عوامل مهم در کاشت مژه

البته این موضوع تا حدی به عمل پزشک شما مربوط می شود. اگر فولیکول های موی سر به درستی در محل مژه مستقر شده باشند، می توانند رشدی به اندازه و مطلوب یک مژه طبیعی را از خود ارائه دهند.

برای پر کردن یک سطر از پلک نیاز به ۲۵ تا ۵۰ عدد فولیکول مو می باشد. البته این میزان به دلیل کم پشت و پر پشت بودن مژه متفاوت است. در این روش، بیمار به شکل موضعی و ناحیه ای بیهوش می شود. معمولاً خطر چندانی ندارد. از این رو می توان به مزیت های آن فکر کرد. بیشترین خطر کاشت مژه طبیعی, مربوط به جدا کردن مو از پوست سر است. جراح برای انجام این کار باید نکات مهم را در نظر داشته باشد و از قسمتی برای جدا کردن مو استفاده کند که دارای همخوانی و هماهنگی بیشتری با مژه می باشد.

ایمپلنت مژه طبیعی

ضمن اینکه برای این برداشت از خراش های ظریف و سطحی استفاده کند. این موضوع سبب می شود ردی از کندن فولیکول های مو در سر باقی نماند. پزشک شما باید در محل قرار دادن مژه ها اشتباه نکند و برای قرار گیری و  ترتیب آن ها به شکل مناسب و حرفه ای عمل نماید. یعنی موها را طوری کنار یکدیگر قرار دهد که زاویه داشته باشند و یادآور یک مژه طبیعی بی کم و کاست باشند. در ادامه این شما هستید که به مژه خود فرم می دهید و آن را به شکل زیبایی فر می کنید. مراحل ایمپلنت مژه

احتمال دارد در عمل کاشت مژه طبیعی, تعدادی از مژه ها به شکل شیب دار بالا بیایند یا فرم دلخواه شما را نداشته باشند. گاهی نیز در بعضی از قسمت های مژه، رنگ مو با بقیه قسمت متفاوت و کمرنگ می گردد. احتمال دارد نوعی از تارهای شکننده و ضعیف در بین مژه ها زیاد شود. در نهایت این شما هستید که به فرم دهی و رفتار طبیعی مژه ها کمک می کنید.

کاشت طبیعی مژه

مراقبت های پس از انجام کاشت مژه طبیعی

بعد از سه یا چهار روز از پیوند زدن مژه، دیدن چند تار موی زائد در اطراف کاشت، طبیعی است. ضمن اینکه ممکن است عمل کاشت مژه با التهاب همراه شود. کبودی، احساس درد و التهاب تا یک هفته بعد از عمل پیوند کاملاً نرمال است. بعد از ۳ تا ۵ روز می توانید به سراغ فعالیت های روزانه بروید و آن ها را از سر بگیرید. برای این پیوند از بخیه های جذبی استفاده می شود. بنابراین پس از مدتی دیگر اثری از این بخیه ها نخواهید دید و نیاز به اقداماتی برای بهبود زخم بخیه ندارید.

خطرات کاشت مژه

این نکته را بدانید که بعد از دو هفته از ایمپلنت مژه، تمام مژه های کاشته شده می ریزند و پس از گذشت ۳ ماه دوباره رشد خود را آغاز می کنند. مسلماً کاشت مژه طبیعی از اکستنشن مژه بهتر است. ضمن اینکه عوارض و خطرات کمتری نیز دارد. شما را به چهره طبیعی نزدیک می سازد. برای فرم دهی به مژه های طبیعی می توانید از لیفت مژه استفاده کنید. البته بهتر است ابتدا نظر جراح خود را در این باره جویا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا