کاربردهای قرص سی ال ای یا CLA

قرص سی ال ای یا CLA برای قرنطینه کردن باکتری های برونشیت مزمن، عفونت های باکتریال، سینوزیت حاد، پنومونی حاد، عفونت لوزه، عفونت های پوستی و سایر شرایط استفاده می شود. این قرص همچنین می تواند برای اهدافی که در راهنمای دارو ذکر نشده است استفاده شود. قرصCla به عنوان یک عنصر فعال است که با مهار رشد باکتری ها کار می کند.

کاربردهای قرص سی ال ای یا CLA
قرصCla برای درمان، کنترل، پیشگیری و بهبود بیماری ها، شرایط و علائم زیر استفاده می شود:

تشدید حاد باکتریایی برونشیت مزمن
عفونت های باکتریایی
سینوزیت حاد اسکیزوفرن
پنومونی به دست آمده از جامعه
فارنژیت و عفونت لوزه ها
عفونت ساختاری پوست
این قرص همچنین می تواند برای اهدافی که در اینجا ذکر نشده نیز استفاده شود. قرص Cla با مهار رشد باکتری، وضعیت بیمار را بهبود می بخشد.

عوارض جانبی قرص سی ال ای یا CLA
در زیر لیستی از عوارض جانبی احتمالی که ممکن است به دلیل مصرف قرص Cla رخ دهد آورده شده است. این یک لیست جامع نیست. این عوارض جانبی همیشه رخ نمی دهد. برخی از عوارض جانبی ممکن است نادر اما جدی باشد. در صورت بروز هر یک از عوارض جانبی زیر، با پزشک خود مشورت کنید، به ویژه اگر آنها از بین نروند.

درد شکم
اسهال
حالت تهوع
استفراغ
واکنش آنافیلاکتیک
کاندیدیازیس
این قرص همچنین ممکن است عوارض جانبی را که در اینجا ذکر نشده، ایجاد کند. اگر سایر عوارض جانبی که در بالا ذکر نشده است را متوجه شدید، با پزشک خود مشورت کنید.

نحوه استفاده قرص سی ال ای یا CLA
قبل استفاده از قرص cla، پزشک خود را در مورد فهرست فعلی داروهایتان، داروهای ضد عفونی (مانند ویتامین ها، مکمل های گیاهی و غیره)، آلرژی، بیماری های پیش از ازدواج و شرایط بهداشتی فعلی (مانند حاملگی، جراحی آینده و غیره) مطلع کنید. برخی از شرایط بهداشتی ممکن است شما را بیشتر به سمت عوارض جانبی دارو سوق دهد.

طبق دستور پزشک خود آن را مصرف کنید و یا مسیری را که در دفترچه محصول چاپ شده است دنبال کنید. نحوه مصرف بر اساس شرایط شما متفاوت است. اگر وضعیت شما همچنان ادامه پیدا کند یا بدتر شود، به پزشک خود بگویید. مواردی که باید به پزشک اطلاع دهید عبارتند از:

واکنش حاد حساسیت
اسهال
توسعه باکتری مقاوم در برابر دارو
تشدید ضعف عضلانی
سمیت کبد
طولانی شدن زمان QT

منابع سایتآرگا _ نورین بلاگ _ روزانه _ پزشکان بدون مرز _دانشنامه اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا