چاپ سیلک از رایج ترین روش های چاپ و بسته بندی

چاپ سیلک، یکی از قدیمی ترین و بهترین روش های چاپ و بسته بندی

تولید کنندگان برای بسته بندی یک محصول، از روش های مختلفی از چاپ بهره می گیرند. هر یک از روش های چاپ، مشخصات و مزایای خاص خود را داشته و همه آنها مورد تایید می باشند. در این بخش می خواهیم تا راجع به یکی از قدیمی ترین و بهترین روش های چاپ و بسته بندی صحبت کنیم که آن چاپ سیلک است. چاپ سیلک روی انواع بسته بندی های محصول قابل اجرا بوده و از انعطاف پذیری کافی برخوردار می باشد.

چاپ انواع سلفون BOPP  و BOPET

09136244545

هر چند کیفیت چاپ سیلک در مقایسه با انواع دیگر چاپ، مثل چاپ افست، نسبتا کمتر است. اما همچنان این روش از چاپ، متداول بوده و از اهمیت آن کاسته نشده است. اگر نگاهی به بسته بندی های فلزی، شیشه ای، کارتنی و پارچه ای محصولات انداخته باشید، متوجه وجود عبارات چاپی رنگی و ریز روی آنها خواهید شد. این عبارات توسط چاپ سیلک روی بسته بندی اعمال گردیده اند و از پایداری و دوام بالا برخوردار می باشند. یعنی اثری از محو شدن یا کمرنگ شدن چاپ روی این بسته ها نخواهد بود.

روش های چاپ و بسته بندی

مزیت ها و فواید بارز چاپ سیلک

در این بخش می خواهیم تا راجع به مزایای چاپ سیلک که روی بسته بندی های مختلف صورت می گیرد، صحبت کنیم. در قسمت زیر به مهمترین این مزایا اشاره شده که توجهتان را به آنها جلب می سازیم:

  • یکی از مزیت های قابل توجه این روش از چاپ، نحوه انجام آن است که کاملا ساده انجام شده و دردسر خاصی ندارد.
  • از مقرون به صرفه ترین روش های چاپ به شمار می آید. یعنی در مقایسه با روش های دیگر، کم هزینه تر خواهد بود.
  • همچنین این روش از چاپ بر روی انواع جعبه، گونی، لباس، تابلو، چرم، انواع نایلون و مشابه آنها اجرا شده و بر روی آنها ماندگار خواهد بود.

منبع : گروه آموزشی چاپ و بسته بندی چاپ آموز

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا