پژوهشكده سل و بيماري‌هاي ريوي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي به عنوان مركز همكاري‌هاي كنترل دخانيات ایران و سازمان بهداشت جهاني برگزيده شد.

پژوهشكده سل و بيماري‌هاي ريوي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي به عنوان مركز همكاري‌هاي كنترل دخانيات ایران و سازمان بهداشت جهاني برگزيده شد.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از روابط عمومي پژوهشكده سل و بيماري‌هاي ريوي، اين انتصاب از اول دسامبر ‪ ۲۰۰۷‬به مدت چهار سال داراي ارزش مي‌باشد.

با توجه به نامه شماره ‪ S3/61/2,(IRAN),H2/61/13‬مورخ ‪ ۱۱‬دسامبر ‪۲۰۰۷‬ از سوي دكتر ‪ Hussein Geszairy‬رئيس منطقه مديترانه شرقي سازمان بهداشت جهاني، علاوه بر اشاره به اين انتصاب خواستار ارايه گزارش سالانه و دستورالعمل بكارگيري نشان و پرچم سازمان بهداشت جهاني از اين پژوهشكده شد.

اين انتصاب در پي تلاش‌هاي مركز تحقيقات پيشگيري و كنترل دخانيات اين پژوهشكده طي هشت سال گذشته صورت گرفته است.

مركز تحقيقات پيشگيري و كنترل دخانيات مسئول اجراي برنامه‌هاي كنترل دخانيات پژوهشكده سل و بيماري‌هاي ريوي مي‌باشد كه با فعاليت‌هاي پژوهشي، ارايه مقالات علمي، برنامه‌ها و دوره‌هاي آموزشي و تهيه كتاب‌هاي گوناگون گام موثري در جهت مبارزه با دخانيات برداشته است.

اين انتصاب كه در مقايسه با كشورهاي سطح منطقه به دليل سابقه كاري و شرايط مناسب و وجود افراد توانمند در مورد اجراي برنامه‌هاي كنترل دخانيات در كشور ايران صورت گرفته است، نشان‌دهنده موقعيت برتر ايران در راه مبارزه با دخانيات مي‌باشد.

اين مركز با وجود تجارب لازم و نيز برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده و پيش‌بيني شده مي‌تواند به عنوان هماهنگ‌كننده اصلي برنامه‌هاي كنترل دخانيات در سطح ملي و منطقه‌اي عمل نمايد.

منابع سایتآرگا _ نورین بلاگ _ روزانه _ پزشکان بدون مرز _دانشنامه اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا