اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

پزشكان انگليسي خواهان استفاده از ترياك افغانستان براي رفع كمبود داروهاي مسكن قوي در كشور خود شدند.

پزشكان انگليسي خواهان استفاده از ترياك بعمل آمده در افغانستان براي رفع كمبود داروهاي مسكن قوي در كشور خود شدند.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، “انجمن پزشكي انگليس” اعلام كرد، با توجه به ادامه كشت خشخاش در افغانستان و نياز مبرم مراكز درماني به ديامورفين براي كمك به بيماران و تسكين دردهاي شديد پس از عمل جراحي بهتر است، بخشي از اين مواد مخدر به صورت قانوني خريداري و به چرخه نظام دارويي انگليس وارد شود.

“ديامورفين” نام علمي ماده مخدر هرويين است كه بيشتر از ترياك توليد مي‌شود. مراكز درماني انگليس به علت كمبود توليد شركتهاي دارويي و شيميايي از نظر تامين اين ماده تحت مضيقه قرار دارند.

به گفته پزشكان انگليسي، كمبود ديامورفين در حال گسترش است و داروهاي جايگزين نيز از نظر قدرت و تاثيرگذاري كارآيي كمتري نسبت به آن دارند.

انجمن پزشكي انگليس همچنين توصيه كرد، به جاي ممنوعيت كشت خشخاش و اجرا نكردن پيشنهاد آن بهتر است اين گياه تحت نظارت دولت افغانستان كشت شود و تمام محصول بدست آمده زير نظر مسئولان براي مصارف دارويي خريداري شود.

دولت انگليس تاكنون درخواستهاي اين انجمن را رد كرده و كمبود ديامورفين را توجيه قابل قبولي براي تداوم كشت خشخاش و بازگذاشتن دست قاچاقچيان نمي‌داند.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *