پارک ملی پلیتویک کرواسی با زیبایی های خیره کننده

یکی از بزرگ ترین پارک های ملی دنیا پارک ملی پلیتویک می باشد. این پارک در کرواسی و یکی از جاذبه های زیبای اروپا محسوب می شود. در این منطقه می توانید ۱۶ دریاچه با چشم اندازهای رویایی مشاهده کنید. طبیعت این نواحی بسیار محسور کننده بوده و شگفتی های زیادی دارد.

پارک مهم پلیتویک

معرفی پارک ملی پلیتویک

این پارک یکی از قدیمی ترین و مهم ترین پارک هایی است که در جنوب شرقی اروپا و در کرواسی قرار دارد. یکی از لذت های بازدید از این پارک ملی پر جاذبه شنا کردن در میان دریاچه های آن می باشد. آژانس مسافرتی که در ابتدای این پارک قرار دارد، امکانات مناسبی برای اقامت شما گردشگران عزیز فراهم کرده است. این اقامتگاه ها خانه هایی با قیمت مناسب هستند. این پارک امروزه از مکان های دیدنی کرواسی برای گردشگران محسوب می شود.

 طبیعت پلیتویک

تماشای پارک:

تماشای طبیعت این پارک و تنوعی که در میان جاذبه های طبیعی آن وجود دارد، بسیار جالب توجه و دوست داشتنی است. یکی از چشم اندازهای زیبای این پارک تماشای زلالی آب های این نواحی است. بی شک شما با دیدن زلالی این آب هوس شنا خواهید کرد. جنگل های انبوه و سرسبز در این نواحی بسیار چشم نوازی می کنند.

از هزاران سال پیش این نواحی دارای زیبایی های منحصر به فرد خود بوده است. هر ساله یک میلیون گردشگر از این نواحی دیدن می کنند. این پارک در سال های اخیر به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شناخته شده است.

نمای پارک پلیتویک

دریاچه:

آب زلال و لاجوردی این دریاچه بیش از هر چیز جلب توجه می کند. تلفیقی از رنگ ها در طبیعت پر رنگ این منطقه شما را به وجد می آورد. آب های این دریاچه دارای مواد معدنی و املاح بسیار زیادی است. رنگ این دریاچه به دلیل قرارگیری در معرض نور خورشید مدام در حال تغییر خواهد بود. در اطراف این دریاچه جنگل هایی پر از درختان راش قرار دارد و گونه هایی از کاج و صنوبر نیز به چشم می خورد.

این نواحی دارای زیستگاه ارزشمندی بوده و علاوه بر وجود گونه های گیاهی دارای گونه های جانوری مهمی است که شامل گرگ، جغد و خرس قهوه ای، سیاهگوش و … هستند. پیاده روی و طبیعت گردی در این پارک ها یک تجربه خاص و فوق العاده است که باید از آن لذت ببرید. در طی برخی از مسیرهای این جنگل می توانید از قایق سواری نیز استفاده کنید.

پارک ملی پلیتویک

اقامت در پارک:

پارک ملی پلیتویک دارای امکانات مناسبی برای اقامت گردشگران می باشد. در ورودی این پارک آژانس مسافرتی امکان اسکان را به شما می دهد. برای شب اتاق هایی در نظر گرفته شده است که شما امکان اسکان در این اتاق ها را خواهید داشت.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا