پارک جنگلی خانیکان مکان تفریحی وسیع و سرسبز در نوشهر

پارک جنگلی خانیکان یکی از زیباترین پارک های نوشهر بوده و از جذابیت های گردشگری بسیار زیادی برخوردار است. بسیاری از گردشگران این پارک را با عنوان پارک نیرنگ نیز می شناسند. برای بازدید از این پارک تفریحی می توانید به ۵ کیلومتری نوشهر بروید. در ادامه این بخش نیز با جاذبه های این پارک جنگلی آشنا خواهید شد.

پارک جنگلی خانیکان

پارک جنگلی خانیکان

نواحی شمالی کشورمان دارای مراتعی بسیار سرسبز بوده و با برخورداری از پارک های وسیع تفریحی مورد توجه گردشگران زیادی است. این پارک های جنگلی دارای امتیازات و امکانات رفاهی مناسبی برای گردشگران هستند. اگر می خواهید یکی دیگر از پارک های تفریحی با جاذبه های خاص را در این استان بشناسید، می توانید از این پارک بازدید کنید.

جنگل های خانیکان

برای بازدید از این پارک دیدنی باید به نزدیکی نوشهر و روستای نیرنگ بروید. روستای کوشکسرا یک روستای سرسبز و دیدنی در نزدیکی نوشهر سفر کنید. در طی مسیر رسیدن به این پارک نیز می توانید در مسیر کمی استراحت کرده و از طبیعت اطرافتان لذت ببرید.

ارتفاعات خانیکان

درختان این نواحی بسیار سرسبز و تنومند بوده و می تواند مورد توجه شما گردشگران باشد. این پارک امروزه از دیدنی های نوشهر بوده و جذابیت های گردشگری بالایی دارد که در لینک به معرفی این مکان های دیدنی نوشهر پرداخته ایم.

پارک خانیکان

جاذبه های پارک:

کمپ زدن در پارک یکی از تجربه های جذاب برای شما گردشگران بوده که می توانید از آن لذت ببرید. برای اینکه در این نواحی جنگلی کمپ بزنید، باید پنج کیلومتر بالاتر از جنگل ها بروید. در این مکان ها می توانید، جای مناسب تری برای اسکان پیدا کنید. شما می توانید از جنگل های نیرنگ در طی مسیر نیز بازدید نمایید.

جنگل های خانیکان

مسیر دسترسی به این جنگل، جاده ای شیب دار است که بسیار تماشایی می باشد. برای کمپ زدن در این نواحی جنگلی باید با نگهبانی جنگلی باید هماهنگی کنید. بهترین زمان برای بازدید از این ناحیه جنگلی فصل بهار است. با شکوفه های بهاری در این فصل شما مناظر خارق العاده ای از این نواحی را مشاهده می کنید. در پاییز نیز چشم اندازهای این ناحیه جنگلی بسیار تماشایی تر است.

این نواحی جنگلی در فصل های مختلفی از سال دارای زیبایی های بکری می باشد. در فصل تابستان این نواحی دارای شرایط آب و هوایی معتدل و مناسب تری است. این نواحی پوشیده از درختان ممرز بوده و جذابیت های زیادی برای گردشگران دارد. در میان این درختان می توانید، نسیمی بسیار ملایم را تجربه کنید.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا