اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

يك واريان ژن “‪ “CNTNAP2‬با افزايش خطر ابتلا به اوتيسم ارتباط دارد بويژه هنگامي كه اين واريان از مادر به ارث رسيده باشد.

محققان مي‌گويند يك واريان ژن “‪ “CNTNAP2‬با افزايش خطر ابتلا به اوتيسم ارتباط دارد بويژه هنگامي كه اين واريان از مادر به ارث رسيده باشد.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از   يونايتدپرس ، داشتن اين واريان ژن به اين معني نيست كه كودك قطعا به اوتيسم مبتلا خواهد شد.

“موسسه ملي بهداشت رواني” در بيانيه‌اي اعلام كرد، داشتن اين واريان بدين معناست كه احتمال ابتلا به اين بيماري بيشتر مي‌شود.

اين تحقيق در “دانشكده پزشكي دانشگاه جانز هاپكينز” و “دانشگاه ايلينويز” در شيكاگو انجام شد.

دكتر “توماس آر. اينسل” رييس موسسه ملي بهداشت رواني گفت بيماري اوتيسم تاحد زيادي ارثي است.

وي افزود، كشف ژن‌هاي مرتبط با اوتيسم براي ترسيم نقشه آسيب شناسي اين بيماري منزوي‌كننده و گاه ناتوان‌كننده كه در حال حاضر هيچ درماني براي آن يافت نشده است حياتي است.

احتمالا واريان‌هاي بسياري از ژن‌ها در كنار عوامل محيطي در دوران رشد و نمو مغز آسيب پذيري فرد را به اين بيماري افزايش مي‌دهند.

اين يافته در نسخه اينترنتي مجله “ژنتيك انسان” منتشر شده است.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *