وزيران كشاورزي اتحاديه اروپا ، قوانين سختگيرانه تري را در مورد استفاده از آفت كش‌ها پيشنهاد كردند

وزيران كشاورزي اتحاديه اروپا قوانين سختگيرانه تري را در مورد استفاده از آفت كش‌ها در اروپا از جمله ممنوعيت مصرف آفت كش‌هايي كه براي انسان سرطانزا و يا سمي است پيشنهاد كردند.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از  خبرگزاري فرانسه، بر اساس پيشنهاداتي كه بايد به تاييد پارلمان اروپا برسد، استفاده از تمام مواد سرطانزا و مواد مختل‌كننده فعاليت سيستم غدد درون ريز (كه هورمون‌ها يا دستگاه توليد مثلي انسان را كنترل مي كند) در آفت كش‌ها ممنوع خواهد شد.

اين طرح همچنين انجام تحقيقات در زمينه توليد آفت كش‌هاي كم ضرتر را تشويق مي‌كند.

با اين وجود، رياست اسلوونيايي اتحاديه اروپا در بيانيه‌اي اعلام كرد، در بحبوحه امتناع چند كشور عضو، وزيران اتحاديه اروپا توافق كردند در موارد استثنايي كه آفت كش‌هاي موجود نمي‌توانند به خوبي از گياهان محافظت كنند، تنها تحت شرايط بسيار كنترل شده مي‌توان از ساير مواد خطرناك تر استفاده كرد.

ايزتوك جارك وزير كشاورزي اسلووني تاكيد كرد، هدف از اين توافق سياسي كه پس از دو سال بحث و گفت و گو حاصل شده است تضمين استانداردهاي بالاي مورد نياز براي پيشگيري از آثار مضر محصولات حفاظتي گياهان بر روي سلامت انسان و حيوانات و يا محيط زيست است.

بر اساس توافق‌هاي جديد، مصرف‌كنندگان و توليدكنندگان حرفه‌اي محصولات محافظت‌كننده از گياهان، بايد سوابق مصرف آفت كش‌ها را ارايه دهند.

منابع سایتآرگا _ نورین بلاگ _ روزانه _ پزشکان بدون مرز _دانشنامه اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا