اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

واكسن تيفوئيد و وبا

به چند دليل اقدام فوري در رابطه با انجام واكسيناسيون عمومي بر عليه تيفوئيد و وبا بايد جلوگيري گردد :
1- هيچگونه مداركي كه دلالت بر انتشار وسيع اينگونه بيماريها پس از وقوع بلايا باشد وجود نداشته باشد .
2- سازمان جهاني بهداشت انجام واكسيناسيون برعليه تيفوئيد و وبا را در مناطق بومي و بصورت روتين توصيه نمي نمايد .واكسن هاي تيفوئيد و وبا تنها داراي تاثير جزئي و حفاظت هاي فردي كوتاه مدت بوده و در پيشگيري از انتشار بيماريهاي فوق تاثير ناچيزي دارند ولي بطور كلي حفاظت بيشتر و طولاني تر بصورت طبيعي در مناطق بومي و در نقاطي كه اهالي قبلا” در معرض بيماري بوده اند بوجود خواهد آمد ، با اين وجود ، ايمن سازي برعليه بيماريهاي فوق الذكر از نظر پيشگيري از گسترش و انتشار بيماري هاي فوق كافي نيستند . كنترل پزشكي مطلوب زماني بوجود مي آيد كه در شناسائي ، جداسازي و درمان موثر و جدي توجه خاص مبذول گردد.
3- پوشش كامل ايمنسازي جمعيت ، حتي چنانچه در يك مرحله انجام گيرد در مدت زماني كوتاه مقدور نمي باشد و چنانچه اقدام به اجراي برنامه مصونسازي در مراحل دوم و سوم گردد بعلت كاهش علاقه عمومي ، پوشش كامل جمعيتي مشكل تر خواهد بود ، تجارب گذشته نشان داده است كه در شرائط اضطراري ثبت نام افراد واكسينه شده غير ممكن ميباشد و اين موضوع باعث دشواري بيشتر در پي گيري افراد مذكور ميگردد و بويژه چنانچه چندين موسسه بدون ارتباطات و هماهنگي بخواهند اين برنامه را بمود اجرا گذارند دراينصورت بايد بكلي از پي گيري خود داري گردد.
4- اجراي برنامه هاي واكسيناسيون نياز به تعداد بي شماري از كاركنان دارد كه بايد نسبت به استخدام آنان اقدام گردد.
5- كيفيت واكسن در دسترس بويژه چنانچه بطور عجولانه از منابع نامطمئن تامين گردد بايد مورد دقت كافي قرار گيرد .
6- به غير از مواقعي كه از نيرل استفاده نمي گردد مانند استفاده از تزريق كننده هاي فشاري ، به احتمال زياد واكسيناسيون عمومي ممكن است ، بهره گيري از نيرل هائي كه كاملا” استريل نگرديده و امكان انتقال هپاتيت  B انجام گيرد و حتي در مواردي چنانچه ملزومات يكبار مصرف در دسترس باشد احتمال دارد نظارت كافي بر روش تزريق انجام نگردد.
7- برنامه هاي ايمن سازي عمومي ممكن است منجر به تشخيص و درك اشتباه عمومي در رابطه با ايمني از مخاطرات بيماريها و بي توجهي به معيارهاي موثر بهداشتي گردد.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *