هیپوسپادیاس چیست و چه علتی دارد؟ + عکس

ختنه پیغمبری در کودکان چگونه درمان می‌شود؟

هر چند در بعضی مواقع بیماری هیپوسپادیاس بسیار جزئی بوده و در مواردی بسیار شدید می باشد. ولی تنها راه درمان بیماریمذکور برای پسرانی که هیپوسپادیاس شدید دارند، عمل جراحی می‌باشد. به طوریکه در عمل جراحی محل خروجی پیشابراه تغییر مکان داده می شود و به سر آلت تناسلی نوزاد آورده می‌شود و در صورت لزوم محور آلت تناسلی نیز اصلاح می‌گردد.

بیماری هیپوسپادیاس در کودکان و نوزادان پسر اگر به درستی و به موقع تشخیص و درمان نشود می تواند عوارض جبران ناپذیری که ساده ترین آن عدم باروری می باشد را برابی کودک به همراه دارد. از والدین گرامی انتظار می رود با اقدام درست و به موقع سلامت جسمی و روانی آینده کودکان خود را به خطر نیندازند.

بهترین زمان جراحی و درمان ختنه خدادادی در کودکان چه سنی است؟

لازم به ذکر است بهترین زمان برای این عمل جراحی در بازه شش ماهگی الی دوازده ماهگی کودک می ‌باشد. در موارد بسیار خفیف می توان از سه ماهگی اقدام به اصلاح این اختلال کرد. برای انجام این عمل نیاز به بیهوشی عمومی بیمار می‌ باشد. اکثرا در این موارد بیهوشی سطحی، کوتاه مدت و بی خطر می باشد.

جهت مشاهده فیلم کامل اطلاعات بیماری هیپوسپادیاس میتوانید از آدرس زیر اقدام نمایید.

https://dr-ashjaei.com/جراحیهیپوسپادیاسدرکودکان/

آیا ختنه خدادادی باعث ایجاد بیماری‌های دیگری نیز می‌شود؟

عدم درمان این بیماری ممکن است در آینده باعث ایجاد اشکال در باروری زوجین گردد. همچنین فرد در زمان ادرار کردن دچار مشکل می‌گردد. در مواردی که سوراخ خروجی بسیار تنگ باشد می تواند منجر به آسیب کلیه ها شود.

کودکی که دچار بیماری هیپوسپادیاس می‌باشد را چه زمانی باید ختنه کنیم؟

به دلیل اینکه در طول عمل جراحی، متخصص اورولوژی و جراحی اطفال از پوست ختنه گاه برای بازسازی کانال ادراری و آلت تناسلی استفاده می کند، قبل از عمل جراحی هیپوسپادیاس، کودک نباید ختنه شود.

آیا همه بیماران مبتلا به ختنه خدادادی با یک عمل جراحی بهبود پیدا می‌کنند؟

در مواردی که بیمار دچار هیپوسپادیاس خفیف باشد معمولا با یک جراحی، بیماری برطرف می شود؛ اما در مواردی که فرد دچار هیپوسپادیاس شدید است ممکن است بیمار نیاز به عمل جراحی بیش از یک بار نیاز پیدا کند که معمولا به فاصله ۶ ماه تا یک سال از عمل جراحی اولیه باید انجام شود.

هیپوسپادیاس چیست و چه علتی دارد؟ + عکس

در چه صورتی پسران نیاز به عمل جراحی ترمیمی ختنه پیغمبری دارند؟ آیا عمل ترمیمی لازم است؟

بعضی مواقع بعد از عمل جراحی هیپوسپادیاس یک سوراخ یا فیستول در جایی که کانال ادراری جدید ایجاد شده است به وجود می‌آید که این مشکل با عمل جراحی و ترمیم مجدد برطرف می‌گردد. در بعضی اوقات نیز ممکن است مشکلاتی جهت بهبود زخم در محل جراحی وجود داشته باشد که این مشکلات نیز در ابتدا با دارو و سپس با عمل جراحی و ترمیم مجدد برطرف می‌گردد.

در بعضی از کودکان در زمان تولد بیضه‌های نوزاد در درون کیسه بیضه قرار نگرفته است. به این عارضه مادرزادی که در ارتباط با عدم نزول بیضه می‌باشد بیماری کریپتورکیدیسم یا بیضه نزول نکرده گفته می‌شود. البته در اکثر مواقع بعد از شش ماه بیضه ‌ها حالت طبیعی پیدا می‌کنند. ولی اگر مشکل همچنان باقی بماند با عمل جراحی ترمیمی قابل درمان می‌باشد. عدم نزول بیضه ممکن است همزمان با هیپوسپادیاس رخ بدهد و امکان درمان هردو بیماری در یک جراحی وجود دارد.+

جهت مشاهده فیلم کامل اطلاعات بیماری عدم نزول بیضه و راه های درمان آن میتوانید از آدرس زیر اقدام نمایید.

https://dr-ashjaei.com/عدمنزولبیضه/

دوران نقاهت، جراحی و درمان در پسران چند روز است؟

ضروری است که کودک خود را روز قبل یا صبح روز جراحی هیپوسپادیاس در بیمارستان بستری کنید. پس از انجام عمل جراحی حداکثر ده روز به کودک سوند وصل می‌کنند. یک هفته یا چند روز بعد از جراحی برای درآوردن سوند نزد پزشک و جراح معالج بروید. ضروری است چهار هفته پس از جراحی جهت معاینات سریالی دوباره پیش پزشک بروید.

البته در مواردی ممکن است جراح اقدام به تعبیه سوند نکند و طبیعتا در این موارد کشیدن سوند هم لازم نیست.

اگر بیمار از ظاهر آلت تناسلی خود راضی باشد باز هم نیاز به عمل جراحی است؟

در کودکان و پسرانی که دچار هیپوسپادیاس شدید هستند، با توجه به اینکه این بیماری می تواند باعث تنگی مجرای ادرار، اختلال در عملکرد مثانه و خمیدگی آلت تناسلی شود، بهتر است پیگیری و درمان صورت بگیرد.

به جهت حساس بودن این جراحی بهتر است درباره آن حتما با پزشک متخصص ارولوژی و جراح اطفال و نوزادان مشورت کنید.

هیپوسپادیاس بر روند باروری مردان تاثیر می‌گذارد؟

در صورتیکه درمان این بیماری با موفقیت انجام گردد اکثریت مردان دیگر مشکل خاصی در تولید مثل و ادرار کردن نخواهند داشت.

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا