همه چیز درباره سبک دکوراسیون مونوکروماتیک

طراحی منازل و چیدمان آن از اهمیت بالایی بر خوردار می باشد. در این بخش یکی از دکوراسیون های داخلی را برای شما مطرح می کنیم.

دکوراسیون مونوکروماتیک

باید بدانید که اگر ساختمانی بر اساس اصول مهندسی ساخته شود ولی طراحی دکوراسیون آن بر اساس طرح های نوین و جدید نباشد زیبایی و جلوه بصری نخواهد داشت و نمی تواند چشم گیر باشد. بنابراین می توان به اهمیت طراح داخلی و سبک طراحی پی برد.

دکوراسیون مونوکروماتیک

طراحی دکوراسیون بر اساس طرح های مختلف صورت می گیرد و طراحان بر اساس سلیقه صاحب خانه ها اقدام به زدن طرح می کنند. طراحی دکوراسیون مونوکروماتیک یا تک رنگ یکی از طرح هایی می باشد که سلیقه های خاصی آن را قبول می کند. سبک مونوکروماتیک یکی از سبک های راحت و آسان تر نسبت به سایر طراحی های داخلی می باشد و از طریق بر قراری تعادل و کنار هم قرار دادن اشیاء هم رنگ ایجاد می شود. باید بدانید که در این سبک طراحی از یک رنگ در طیف های مختلف صورت می گیرد و این انتخاب ها بر اساس روحیات فرد انجام می شود. سلیقه افراد متفاوت می باشد و برخی از آنان رنگ های شاد و پر انرژی را دوست دارند و برخی از آن ها رنگ های ملایم و سرد را می پسندند. یکی از ساده ترین راه هایی که می توانید از آن برای ایجاد یک فضای سرشار از هارمونی استفاده کنید دکوراسیون مونوکروماتیک می باشد. این رنگ برای محیط های کوچک مورد استفاده قرار می گرد و با استفاده از طیف های یک رنگ می توان محیط را بزرگ تر از آن چه که هست نشان داد.

نکته : واژه مونوکروماتیک به معنی تک رنگ می باشد. در نظر داشته باشید که این واژه در دکوراسیون داخلی به معنی استفاده از یک رنگ در طیف های تیره تا روشن همان رنگ می باشد.

افزودن چاپ و بافت

یکی از جذاب ترین و جالب ترین بخش این نوع دکوراسیون افزودن بافت و چاپ می باشد. بافت ها می توانند به فضای اتاق زیبایی ببخشند و یک سایه روشنی در تمام وسیله ها ایجاد می کند. برای این کار می توان از کوسن ها و فرش های دست بافت استفاده کرد. چاپ های تک رنگ هم جلوه بسیار زیبایی به فضا می دهند. در واقع می توانید با استفاده کردن از یک رنگ خنثی مانند سفید و یا سیاه  زیبایی دو چندانی به فضا بدهید و اتاق را زنده تر از قبل نشان بدهید.

استفاده از رنگ های خنثی در طراحی مونوکروماتیک

باید بدانید که این نوع سبک دکوراسیون برای بسیاری از افراد پسندیده نمی باشد و بسیاری از افراد این نوع از دکوراسیون را به سادگی می شناسند ولی برخی از افراد معتقد اند که این ن وع طراحی با استفاده از یک رنگ در طیف های گوناگون می تواند در عین سادگی جذاب و زیبا باشد. در ادامه این مقاله می توانید با کلیک بر روی لینک های مقابل سایر مقالات آرگا را در زمینه دکوراسیون  مینیمالیستی، دکوراسیون اسکاندیناوی و دکوراسیون دانمارکی مطالعه کنید و دکوراسیون های دیگر را بهتر بشناسید.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا