هزینه بار اضافه در پرواز در ایرلاین های مختلف

هزینه بار اضافه در پروازهای متفاوت فرق می کند از این رو نیاز است تا اطلاعاتی را قبل از سفر در اختیار شما بگذاریم. برای دریافت بیشتر اطلاعات از این مطلب همراه ما باشید.

هزینه بار اضافه در پرواز

هزینه بار اضافه در پرواز

یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد در حین سفر با هواپیما دارند بار های اضافی آن ها می باشد. این بارها معمولا اضافی به حساب می آیند و مشمول هزینه اند. اگر قصد دارید همراه خود بار زیادی به کشور های دیگر ببرید باید حواستان باشد که هر کیلو گرم بار اضافی می تواند منجر به هزینه ای بیش تر برای شما شود.  در ادامه تمامی شرکت های هواپیمایی را در مورد هزینه های اضافه بار مورد بررسی قرار می دهیم و اطلاعات مفیدی را در این زمینه در اختیار شما قرار می دهیم.

اضافه بار در پروازهای متفاوت

در هر سفر هر فرد می تواند میزان معینی از بار را با خود حمل نماید و حتی اگر یک کیلو از این بار افزایش داشته باشد باید هزینه ای برای آن بپردازد. اگر میزان بلیطی که تهیه کرده اید بسیار گران باشد می توانید میزان بیش تری بار را نسبت به بلیط های ارزان قیمت با خود ببرید و هزینه ای برای آن ها نپردازید. با این حال حواستان باشد اگر بار اضافی دارید باید دو الی سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه بار خود را تحویل دهید و هزینه آن را نیز بپردازید و مجوز های لازم را دریافت نمایید. البته علاوه بر باری که با خود به هواپیما می برید شما می توانید یک ساک دستی به اندازه ۵ الی ۷ کیلو گرم را نیز می توانید با خود به درون هواپیما ببرید.

ایران ایر

ایران ایر یکی از بهترین هواپیماهای داخلی به حساب می آید و قوانین بسیار خاصی در مورد بار اضافی دارد. نرخ اضافه بار در این هواپیما عبارت است از :

 • میزان بار مجاز در کلاس های معمولی ۳۰ کیلو گرم به ازای هر مسافر
 • میزان بار مجاز در بیزینس کلاس ۴۰ کیلو گرم به ازای هر مسافر
 • هزینه بار اضافی یک درصد از قیمت بلیط به ازای هر کیلو گرم از پول بلیط

بار اضافی در ماهان ایر

هواپیمایی ماهان

هواپیمایی ماهان یکی دیگر از شرکت های خاص می باشد و شرایطی مشابه با ایران ایر دارد. این شرکت نیز میزان بار مجاز برای کلاس های معمولی و بیزینس را تعریف کرده است و دقیقا همان شرایط ایران ایر را دارد. این شرایط عبارت است از :

 • میزان بار مجاز در کلاس های معمولی ۳۰ کیلو گرم به ازای هر مسافر
 • میزان بار مجاز در بیزینس کلاس ۴۰ کیلو گرم به ازای هر مسافر
 • هزینه بار اضافی یک درصد از قیمت بلیط به ازای هر کیلو گرم از پول بلیط

نکته : در این هواپیماها  نیز هر فردی می تواند یک ساک دستی ۵ کیلویی را با خود به درون هواپیما ببرد.

قطر ایر لاین

در هواپیمایی قطر نیز هزینه بار و اضافه بار مورد محاسبه قرار گرفته است و بر اساس نوع سفر فرد این هزینه ها متوجه افراد خواهد شد. در ادامه شما را با این هزینه ها آشنا می کنیم و اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهیم.

 • بار مجاز در کلاس های معمولی ۳۰ کیلو گرم به صورت حداکثری می باشد.
 • بار مجاز در بیزینس کلاس ها ۴۰ کیلو گرم به صورت حداکثری می باشد.
 • بار مجاز در فرست کلاس ها ۵۰ کیلو گرم به صورت حداکثری می باشد.
 • هزینه اضافه بار از ایران به جنوب یا شرق آسیا ۳۰ دلار آمریکا به ازای هر کیلو گرم اضافه است.
 • هزینه اضافه بار از ایران به آسیای مرکزی ۴۰ دلار آمریکا به ازای هر کیلو گرم اضافه است.
 • هزینه اضافه بار از ایران به ژاپن و کره ۴۵  دلار آمریکا به ازای هر کیلو گرم اضافه است.
 • هزینه اضافه بار از ایران به استرالیا ۵۰ دلار آمریکا به ازای هر کیلو گرم اضافه است.
 • هزینه اضافه بار از ایران به شورای همکار در خلیج فارس ۲۰ دلار آمریکا به ازای هر کیلو گرم اضافه است.
 • هزینه اضافه بار از ایران به خاور نزدیک ۲۰  دلار آمریکا به ازای هر کیلو گرم اضافه است.
 • هزینه اضافه بار از ایران به قطر ۲۰ دلار آمریکا به ازای هر کیلو گرم اضافه است.
 • هزینه اضافه بار از ایران به اروپا و یا شبه قاره هند ۳۰ دلار آمریکا  به ازای هر کیلو گرم اضافه است.

قطر ایرلاین و اطلاعاتی در مورد اضافه بار این هواپیمایی

ترکیش ایرلاین

میزان بار مجاز در این هواپیماها با هواپیماهایی که پروازهای تجاری دارند متفاوت می باشد. جالب است بدانید که بایت هر کیلو اضافه بار باید مبلغ بیشتری را بپردازید. در این هواپیماها نباید وطن چمدان شما بیش تر از ۳۲ کیلو گرم باشد و برای هر چمدان اضافه ای با بار بین ۲۳ الی ۳۲ کیلو گرم باید ۸۰ دلار آمریکا را بپردازید.

 •  میزان مجاز بار در این ایرلاین در کلاس های معمولی ۲۰ کیلو گرم حداکثر می باشد.
 • میزان بار مجاز در ترکیش ایرلاین در بیزینس کلاس ها ۳۰ کیلو گرم به میزان حداکثری مکی باشد.
 • بار اضافی در این ایرلاین بسیار بیشتر حساب می شود و شما برای هر بسته ای که اندازه ای برابر ۲۳ تا۳۲ کیلو گرم دارد باید ۸۰ دلار آمریکا بابتش بدهید.

پگاسوس

اضافه بار در هواپیمایی پگاسوس تفاوتی با دیگر ایرلاین ها دارد از این جهت شما می توانید با خود یک ساک با وزنی ۸ کیلو گرم را به درون هواپیما ببرید. در این هواپیماها شما می توانید در پرواز های داخلی ۱۵ کیلو گرم بار و در پرواز های خارجی ۲۰ کیلو گرم بار را به همراه داشته باشید و اگر از این میزان بار بیش تری داشته باشید باید هزینه آن را بدهید. هزینه اضافه بار و میزان بار مجاز در این ایرلاین را برای شما بیان می کنیم.

 • بار مجاز در کلاس های معمولی ESSENTIALS15 کیلو گرم برای داخلی و ۲۰ کیلو گرم برای خارجی ها
 • بار مجاز در کلاس پروازی ADVANTAGE 20 کیلو گرم برای خارجی و داخلی
 • بار مجاز برای پروازهایی با کلاس BUSINESS FLEX برای داخل هواپیما حدودا ۱۲ کیلو گرم و به صورت کلی ۱۵ کیلو گرم بار برای پرواز داخلی و ۲۰ کیلو گرم برای پرواز های خارجی
 • اضافه بار برای پرواز های بیش تر از سه ساعت به صورت اینترنتی ۳ یورو به ازای هر کیلو گرم از بار اضافی
 • اضافه بار برای پرواز های  بیش از سه ساعت به صورت تلفنی ۴ یورو به ازای هر کیلو گرم از بار اضافی
 • اضافه بار در حین پرداخت حضوری در خود فرودگاه تا ۱۲ ساعت قبل از پرواز ۱۰ دلار آمریکا
 • اضافه بار در حین پرداخت تلفنی در خود فرودگاه تا ۳ ساعت قبل از پرواز ۱۱ دلار آمریکا

اطلاعاتی در مورد ترکیش ایرلاین و میزان بار مجاز در این هواپیمایی

لوفت هانزا

یکی دیگر از ایرلاین های معروف لوفت هانزا می باشد.در این هواپیما نیز با توجه به کلاس های پروازی میزان باری که هر فرد با خود می برد متفاوت خواهد بود.

 • میزان بار زمانی که از فرست کلاس استفاده می کنید برای داخل کابین ۸ کیلو گرم و ۳ چمدان ۳۲ کیلوگرمی در قسمت بار می باشد.
 • میزان بار زمانی که از بیزینس کلاس استفاده می کنید دو کیف دستی ۸ کیلو گرمی را به داخل کابین می توانید ببرید و دو چمدان ۳۲ کیلوگرمی را می توانید به قسمت بار تحویل دهید.
 • میزان بار در کلاس پرمیوم اکونومی دو کیف دستی ۸ کیلو گرمی داخل کابین و دو چمدان ۲۳ کیلویی به قسمت بار می توانید تحویل دهید.
 • در کلاس اکونومی شما می توانید یک کیف دستی ۸ کیلویی را به همراه یک چمدان با ۲۳ کیلو وزن را با خود به همراه داشته باشید.

نکته : در این پروازها با توجه به مبدا و مقصد میزان هزینه هایی که برای بار اضافی داده می شود بسیار متفاوت است.

هواپیمایی تابان

در این هواپیمایی شما می توانید یک کیف دستی ۵ الی ۷ کیلویی را با خود به درون کابین برده و ۳۰ کیلو گرم بار را به قسمت مخصوص بارها تحویل دهید. هزینه اضافه بار در این هواپیمایی حدودا یک و نیم درصد از کل مبلغ بلیط می باشد.

پرواز لوفت هانزا و هزینه بار اضافی

هواپیمایی آسمان

در این شرکت هواپیمایی میزان بار برای سفر های خارجی و داخلی متفاوت می باشد. در واقع برای پرواز های داخلی شما می توانید یک کیف ۵ کیلوگرمی را با خود به داخل هواپیما ببرید و ۲۰ الی ۲۵ کیلو گرم بار را می توانید به همراه داشته باشید و آن را به قسمت بار هواپیما تحویل دهید. برای پرواز های خارجی اگر از این ایرلاین خرید کرده اید می توانید ۷ کیلو گرم ساک دستی داشته و ۳۰ کیلو بار را به قسمت بار تحویل دهید. هزینه بار اضافه در پرواز حدودا یک درصد از مبلغ کل بلیط می باشد.

هواپیمایی کاسپین

این ایرلاین برای نوزادان نیز میزانی بار در نظر گرفته است. در واقع شما می توانید برای هر نوزاد ۱۰ کیلو گرم بار و برای هر فرد بالغ ۲۰ کیلو گرم بار در نظر بگیرید. در سفر های خارجی این میزان برای نوزادان ثابت بوده و برای بزرگسالان به ۳۰ کیلو گرم افزایش می یابد. هزینه بار اضافه در پرواز هواپیمایی کاسپین نیز یک درصد از کل مبلغ بلیط به ازای هر کیلو گرم بار اضافی می باشد.

هزینه بار اضافه در پرواز

همانطور که مشاهده کردید شما برای این که بتوانید وسایل اضافی خود را با هواپیما انتقال دهید باید هزینه گزافی بدهید. یکی از راه هایی که در این میان به شما توصیه می کنیم استفاده از فریت بار می باشد و شما می توانید با استفاده از این شرکت حمل و نقل هوایی وسایل خود را به هر نقطه ای از جهان که دوست دارید با کم ترین هزینه انتقال دهید.

در پایان می توانید مطالب دیگری که در مورد دانستنی های سفر می باشد را مانند راهنمای کاپوتاژ خودرو و حمل حیوانات خانگی با هواپیما را مشاهده کنید و اطلاعات خود را در این زمینه ها بالا ببرید.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا