هجدهمين كنگره جامعه متخصصان داخلي ايران ‪ ۲۵‬تا‪ ۲۸‬ارديبهشت ماه سال جاري در سالن همايش‌هاي رازي برگزار مي‌شود

رئيس هجدهمين كنگره جامعه متخصصان داخلي گفت جديدترين يافته‌ها در زمينه مضرات الكل بر سيستم گوارشي، مغز و اعصاب در هجدهمين كنگره جامعه متخصصان داخلي ارايه مي‌شود.

 گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز  جامعه متخصصان داخلي ايران با ارسال نمابري با اعلان اين خبر به نقل از دكتر “ايرج خسرونيا” هشدار داد الكل علاوه بر سيستم گوارش، اثر سوئي روي كبد دارد و سبب از كار افتادگي كبد مي‌شود.

اين پزشك متخصص با اشاره به اينكه كبد فيلتري است كه سبب تصفيه خون از مواد زايد بدن مي‌شود يادآور شد بسياري از داروها و مواد سمي كه در داخل غذاها است در داخل كبد تصفيه مي‌شود.

دكتر خسرونيا مهمترين عوارض الكل را بيماري “سيروز كبدي ” برشمرد كه سبب زردي، ورم شكم و تمام بدن و نيز خونريزي دستگاه گوارش مي‌شود.

وي افزود:از آنجايي كه بدن براي جذب الكل به پروتئين احتياج دارد پروتئين مورد نياز خود را از كبد و ساير بافت‌هاي بدن برداشت مي‌كند كه اين امر موجب آسيب رساندن به اين اعضاي ضروري بدن مي‌شود.

به گفته دكتر خسرونيا الكل روي سيستم عصبي فرد نيز اثر گذاشته و مدتي پس از مصرف موجب تغييراتي در رفتار و شخصيت فرد مي‌شود.

وي با تاكيد بر اينكه مصرف الكل موجب تغييرات شخصيتي عميقي در افراد مي‌شود و از نظر رواني تغييراتي شگرف در آنها ايجاد مي‌كند افزود اشخاصي كه در سنين فعاليت اجتماعي قرار دارند با استفاده از الكل از فعاليت‌هاي مفيد اجتماعي خارج مي‌شوند.

رئيس هجدهمين كنگره انجمن متخصصان داخلي گفت از بين رفتن بافت مغز از ديگر آثار زيانبار الكل است.

هجدهمين كنگره جامعه متخصصان داخلي ‪ ۲۵‬تا‪ ۲۸‬ارديبهشت ماه سال جاري در سالن همايش‌هاي رازي برگزار مي‌شود.

منابع سایتآرگا _ نورین بلاگ _ روزانه _ پزشکان بدون مرز _دانشنامه اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا