نکات صحیح نگهداری از باکس گل طبیعی برای مدت زمان طولانی

یکی از هدایایی که ممکن است گرفته باشید باکس گل می باشد. همه ما می دانیم که گل ها بعد از یک مدت خشک می شوند ولی با کمی وقت گذاشتن می توانید آن را تا حدودی بیشتر نگهداری نمایید و از داشتن گل های تازه نهایت لذت را ببرید. در ادامه روش نگهداری از باکس گل طبیعی را برایتان بررسی می کنیم تا بتوانید این هدیه ها را تا مدت زمان بیشتری نگهداری نمایید.

تکنیک های نگهداری از باکس گل

تکنیک درست نگهداری از باکس گل طبیعی

برای این که بتوانید باکس های گل را بهتر نگهداری نمایید باید اجزای آن را بشناسید. باکس گل علاوه بر این که دارای گل های طبیعی جذابی می باشد دارای اسفنج و فوم نیز می باشد و معمولا دور باکس یک سری پلاستیک یا سلفون هم وجود دارد. مهم ترین بخش این باکس ها اسفنج ها و فوم ها می باشند زیرا وظیفه آبرسانی به گل ها را بر عهده داند و در نگهداری از آن ها باید این بخش ها را در نظر داشته باشید زیرا اگر خراب شوند گل های شما نمی توانند آب لازم را دریافت کنند و خشک می گردند.

در نظر داشته باشید که گل ها زمانی که از باغچه جدا می شوند نگهداری از آن ها بسیار حساس تر خواهد شد و طول عمر آن به شماره می افتد و باید بتوانید نیاز های او را برطرف کنید تا چند روزی بیشتر آن ها را در اتاق خود داشته باشید.میزان رطوبتی که به اسفنج داده می شود باید با دقت بررسی شود زیرا این گل ها در باکس گل که قرار می گیرند وظیفه نگهداری از آن ها بر عهده اسفنج می باشد و کم و زیاد شدن آب آن می تواند آسیب های بسیار شدیدی به گیاه وارد نماید.

آبیاری باکس گل

برای این که به باکس های گل آب دهید نیاز است تا با دست خود کمی آن را فشار دهید و اگر احساس خشکی کردید وقت آن رسیده است که به آن آب بدهید. البته یادتان باشد که این مقدار آب نباید زیاد باشد زیرا ممکن است گل های شما در اثر دریافت آب اضافی از بین بروند. البته در این میان حواستان باشد که باکس گل شما خراب نشود زیرا بسیاری از این باکس ها مقوایی می باشند و باید دور اسفنج ها را با مشما یا سلفون بپیچانید تا آب به باکس گل صدمه وارد نکند.

آبیاری باکس های گل طبیعی

زمان آبیاری

توجه داشته باشید که زمان آب یاری اسفنج ها به تعداد گل ها و شرایط آب و هوایی بستگی دارد و در بسیاری از فصل های سرد نیازی به آبیاری اضافی نمی باشد. حواستان باشد که گل ها بیش از حد تصور شما آب استفاده می کنند و زمانی که در شرایطی قرار می گیرند که نور به آن ها برخورد می کند بیشتر آب می خواهند. بهترین روش نگهداری از باکس گل طبیعی این است که آن ها را در معرض نور خورشید قرار ندهید.

مکان نگهداری

  • برای نگهداری از باکس گل طبیعی نیاز است تا آن را در جایی مناسب قرار دهید و به آن آب دادن را فراموش نکنید زیرا این گل ها نیز برای این که شاداب تر بمانند نیاز به آب دارند.
  • بهتر است این گل ها را در زیر نور خورشید و یا نور لامپ قرار ندهید زیرا این کار باعث می شود که گل به حداکثر رشد خود رسیده و بعد از آن پژمرده خواهد شد.
  • همچنین قرار دادن گل ها در معرض وسایل گرمایشی و سرمایشی می تواند منجر به پژمرده شدن آن ها شود پس ترجیحا بهتر است این باکس ها را در جایی خنک نگهداری کنید.
  • بهتر است گل های خود را در کنار میوه ها نیز قرار ندهید زیرا میوه ها نیز دارای یک سری ترشحاتی می باشند که برای گل ها مضر بوده و می تواند منجر به فاسد شدن آن ها شود.
  • از دادن غذای گل به گل هایتان غافل نشوید و حتما برای نگهداری بهتر از باکس گل غذای گل را نیز درون آب بریزید.
  • برای بهتر ماندن گل ها بهتر است هر روز آن ها را از درون اسفنج ها خارج کرده و بعد از چند دقیقه دوباره درون اسفنج ها قرارش دهید.
  • اگر گل های شما پژمرده بودند بهتر است آن ها را از باکس گل خارج کرده و در جایی دیگر قرار دهید زیرا این گل می تواند منجر به پژمرده شدن بیشتر گل ها شود و محیط را باکتریایی خواهد کرد.
  • سعی کنید برای این که بهتر از آن ها نگهداری کنید باکس های گل را بررسی کنید و اگر برگ و یا گلبرگی پژمرده مشاهده کردید آن را سریعا از باکس خارج نمایید.
  • اگر میوه ای در کنار گل وجود داشت باید میوه ها را به محض رسیدن به خانه از کنار باکس جدا کرده و تنها گل ها را نگهدارید تا خراب و پژمرده نشوند.

مکان نگهداری از باکس گل

نگهداری از باکس های گل بسیار ساده می باشد و شما می توانید با چند ترفند ساده این کار را در خانه نیز انجام دهید. در ادامه می توانید سایر مطالبی که در این دسته قرار دارند مانند نحوه خشک کردن گل محمدی و تشخیص گلاب اصل را مشاهده کرده و اطلاعات خود را در این زمینه نیز افزایش دهید.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا