نشانه های حساسیت به انبه و نحوه درمان این حساسیت

انبه یکی از میوه هایی می باشد که به عنوان سلطان میوه ها از آن یاد می شود. این میوه ممکن است برای برخی از افراد حساسیت ایجاد کند. در ادامه راه های درمانی  آلرژی به این میوه را برای شما بیان می کنیم.

درمان حساسیت به انبه

حساسیت به انبه

زمانی که بحث از حساسیت و آلرژی می شود بیش تر افراد به یاد بثورات پوستی و تورم های بخش های از بدن می افتند. باید بدانید که حساسیت نسبت به انبه بسیار نادر است و خیلی کم رخ می دهد از این رو نیازی نیست نگران باشید. همین آلرژی های اندک و نادر ممکن است با لمس انبه و یا خوردن آن ایجاد شود ولی به طور معمول با لمس انبه شما متوجه آلرژی خود نسبت به این میوه می شوید. بیش تر واکنش هایی که نسبت به انبه ایجاد می شود در صورت لمس است و اگر حساسیت شما این گونه است می توانید بدون این که انبه را لمس کنید آن را بخورید. در موارد بسیار نادر تری وجود آلرژی در افراد آن قدر شدید می باشد که افراد باید از خوردن این میوه خودداری کنند.

علائم حساسیت به انبه

در صورتی که شما نسبت به انبه حسایت دارید باید دو نوع علامت را مشاهده کنید که این علامت ها یا به صورت بثورات پوستی و یا آنافیلاکسی می باشد که  در ادامه این علائم را برای شما بررسی می کنیم.

راش پوستی

بثوراتی که در صورت آلرژی نسبت به انبه ایجاد می شود بیش تر به صورت درماتیت می باشد. این علامت بیش تر لب و دهان و اطراف دهان را درگیر می کند ولی گاها ممکن است در بخش های دیگر بدن هم ایجاد شود که این بخش ها شامل دست ها و انگشتان می باشد. در نظر داشته باشی که هر چقدر پوست شما بیش تر در معرض انبه قرار بگیرد بثورات سریع تر و شدید تر ظاهر می شوند. علامت های درماتیتی شامل قرمزی، خارش، تورم و پوسته پوسته شدن پوست می باشد.

حساسایت های پوستی در اثر خوردن انبه

نکته : در نظر داشته باشید که ممکن است حتی دو روز بعد از مصرف این میوه دچار آلرژی شوید بنابراین بهتر است در خوردن این میوه احتیاط کنید.

واکنش آنافیلاکتیکی

در موارد بسیار نادری ممکن است این نوع آرژی نسبت به انبه در افراد ایجاد شود. باید بدانید که این نوع آلرژی با گلودرد، تنگی نفس، بالا رفتن فشار خون و تورم همراه می باشد و این علامت ها برای بسیاری از افراد ناراحت کننده و آزار دهنده می باشد.

نکات مهم

باید بدانید که گاها خود انبه نمی تواند حساسیت ایجاد کن و اگر حساسیت شما از نوع بثورات پوستی می باشد باید بدانید که پوست انبه دلیل آلرژی شما می باشد و اگر شما بدون تماس با پوست آن از انبه استفاده کنید هیچ مشکلی برای شما ایجاد نمی شود و شما می توانید از خوردن این میوه لذت ببرید و از خواص آن بهره‌ مند شوید.

حساسیت به انبه را چطور درمان کنیم؟

همانطور که می دانید بهترین راه درمان پیشگیری می باشد. اگر می دانید که به انبه آلرژی دارید بهتر است از آن استفاده نکنید و در صورتی که استفاده کردید باید منتظر علامت های آن باشید بنابراین بهتر است برای درمان حساسیت به انبه یک اپی قلم با خود داشته باشید تا بتوانید همیشه از آن استفاده کنید و یا اگر به صورت اتفاقی غذایی را بدون اطلاع استفاده کردید و این غذا دارای انبه بود بتوانید از واکنش های بدن در امان باشید.

درمان حساسیت نسبت به انبه

در نظر داشته باشید که انبه یکی از میوه های بسیار لذیذ می باشد که گاها نمی توان از خوردن آن صرف نظر کرد بنابراین باید راه های درمان آن را یاد داشته باشید که می توان گفت داشتن یک اپی قلم تنها راه ممکن برای در امان ماندن از واکنش های آنافیلاکسی انبه می باشد. همچنین در ادامه می توانید سایر مقالات آرگا را درباره درمان خانگی حساسیت پوستی  و درمان حساسیت فصلی را مشاهده کنید.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا