مکان های دیدنی قائمشهر و جاذبه های توریستی زیبای قائمشهر

بیشتر مسافرانی که به شهر قائمشهر سفر می کنند به دنبال جاذبه های گردشگری طبیعی آن هستند و از تمام نقاط و مکان های گردشگری سرسبز که شامل چشمه ها، رودخانه ها و دشت ها و مزارع می شود دیدن می کنند. در این شهر امکانات تفریحی مناسبی برای گردشگران در نظر گرفته شده است که در مکان های دیدنی قائمشهر وجود دارند و در اختیار مسافران قرار داده شده است.

معرفی مکان های دیدنی  قائمشهر

در این مطلب بیشتر با مکان های گردشگری قائمشهر و جاذبه های زیبای آن آشنا خواهید شد روستاهای این شهر دارای طبیعتی بی نظیر و تکرار نشدنی هستند که با سفر به این منطق می توان بیشتر با آداب و رسوم مردم این منطقه آشنا شد.

میدان قائمشهر

۱- چشمه آب معدنی هزارون:

این چشمه معدنی در روستای سرسبز واسکس قرار گرفته است که در کنار امازاده زکریا منطقه تفریحی مناسبی برای گردشگران است این چشمه آب معدنی دارای خواص درمانی مختلفی است و برای درمان بیماری های پوستی و استخوانی توصیه می شود.

چشمه هزارون قائمشهر

۲- پل تجن:

این پل از آثار تاریخی و مکان های دیدنی قائمشهر است و در زمان قاجاریه تأسیس شده است این پل در مرکز روستای استرآباد قام شهر واقع شده است و به عنوان آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

پل تجن قائمشهر

۳- سد زمزم:

این سد در روستای برنجستانک واقع شده است و از دسته سدهای خاکی و رسی است طول این سد ۲۴۲ متر است و با عرض ۱۰ متر دارای ارتفاع ۳۲ متر است حجم گنجایشی آب در این سد بزرگ برابر با ۹۰۰۰/۰۰۰ متر مکعب است. وجود این سد پر آب در منطقه موجب شده است تا مزارع کشاوزی سر سبزی برای کشاوزران حاصل شود.

 

روستایی در قائمشهر

مکان های دیدنی قائمشهر

۴- تپه تاریخی کردکوه:

این تپه تاریخی دارای قدمتی طولانی است و دارای ارتفاع ۲۶ متر است تحقیقات باستان شناسان نشان می دهد که در گذشته این منطقه گورستان بوده است که دارای بیش از ۲۵۰۰سال قدمت است. در عمقی از این تپه اجسادی همراه با اشیاء باستانی دفن بوده است که نشان دهنده وجود این گورستان ها در زمان قدیم بوده است.

تپه باستانی قائمشهر

۵- آرامگاه سید ابوصالح:

از دیگر مکان ها دیدنی قائمشهر می توان به آرامگاه ابو صالح اشاره کرد که با معماری ایرانی و روحانی بنا شده است آیاث قرآنی حک شده بر روی سنگ های این امازاده بسیار زیبا و دیدنی حکاکی شده است.

 

امامزاده صالح قائمشهر

جاذبه های قائمشهر

۶- سایر مکان های گردشگری قائمشهر:

این شهر سرسبز از خطه مازندران دارای تنوع های مختلفی است و به دلیل سرسبزی آن می توان به مکان های مختلف آن سفر کرد رودخانه ها و روستاهای اطراف این شهر مکان مناسبی برای گردشگری خواهد بود.

 

مرکز شهر قائمشهر

مرکز شهر قائمشهر

طبیعت ناب قائمشهر

رودخانه ای در قائمشهر

آبشار زیبا در قائمشهر آبشار سوادکوه در قائمشهر

رودخانه پر آب قائمشهر

جنگل قائمشهر

امیدواریم از سفر به این شهر و مشاهده دیدنی های قائمشهر نهایت لذت را ببرید. و خاظرات خوشی را در کنار اعضای خانواده و دوستانتان سپری نمایید.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا