موزه گوگنهایم بیلبائو شاهکار معماری اصیل اسپانیا

موزه گوگنهایم بیلبائو از شاهکارهای معماری اصیل در اسپانیا است. این موزه دارای معماری مدرن بوده و توسط شاه سابق، خوان کارلوس اول تاسیس شد. این سازه یک نمونه بارز و برجسته از معماری اسپانیایی بوده و سال ها از سوی بازدیدکنندگان زیادی مورد توجه قرار می گیرد.

ویژگی های گوگنهایم بیلبائو

معرفی موزهگوگنهایم بیلبائو

قرارگیری گوگهنایم در منطقه صنعتی سابق موجب شد به مرور زمان رشد و پیشرفت های زیادی داشته باشد. تحوه شهری در این نواحی رونق زیادی به آن بخشیده است. سالانه جمعیت زیادی از این نواحی بازدید می کنند. جالب است بدانید درآمد این موزه بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار می باشد. این موزه امروزه از دیدنی های اسپانیا است. در راهنمای سفر به اسپانیا می توانید با این کشور بیشتر آشنا شوید.

گوگنهایم بیلبائو را بشناسید

پیشینه ساخت موزه:

این موزه دیدنی در سال ۱۹۹۷ توسط شاه سابق “خوان کارلوس اول” ساخته شده است. معماری مدرن این موره متعلق به هزاره سوم بوده و در مدت زمان اندکی به قطب فرهنگی و معماری این منطقه تبدیل شد. شما علاقه مندان در تورهای اسپانیایی باید از ان موزه نیز دیدن کنید. این موزه در واقع به عنوان بخشی از برنامه نوسازی و تحول شهری با همکاری سران باسک و موسسه سولومون گوگنهایم بنا شده است.

سازه های گوگنهایم بیلبائو

این سازه دارای معماری ارزشمند بوده و توسط سه معماری بنا شد. ایده ساخت این موزه در منطقه بندرگاهی موجب رونق بیشتر منطقه شده است. سه معمار این بنا «آراتا ایسوزاکی» «کوپ هیمِلبلاو» و «فرانک گِری» بوده اند. توانایی این افراد در زمینه طراحی اهمیت زیادی داشته و شگفتی های زیادی برای آن ها به همراه داشت.

بررسی موزه:

موزه گوگنهایم بیلبائو در محوطه ای با مساحت ۳۲۵۰۰ متر مربع و در کنار رودخانه نرویون بنا شده است. شکل ظاهری این موزه کشتی بوده و به گونه ای زیبا با معماری شهری تلفیق داشته قسمت های شیشه ای از این موزه بازدیدکنندگان زیادی دارد. در سال ۱۹۹۷ درهای این موزه با مجموعه نمایشگاهی بالغ بر ۳۰۰ اثر بازگشایی شد. در این مجموعه می توانید شاهکارهای هنری از میرو و پیکاسو را نیز مشاهده کنید.

مجسمه گوگنهایم بیلبائو

این موزه به ۱۹ گالری تقسیم شده و یکی از بزرگ ترین بخش های آن گالری آرسلو می باشد. این گالری یک نمایشگاه دائمی بوده و دارای مجسمه ای از هفت ورقه استیل موج دار است. چیدمان جنی هولزر که از ۹ ستون تشکیل شده یک سازه عجیب به شمار می آید. توله سگ که اثری از جف کونز بوده یک سازه استیلی ۱۳ متری است و با استفاده از هزاران گل تزیین شده است. مجسمه غول پیکر از عنکبوت که اثر لویز بورژوا بوده بازدیدکنندگان زیادی دارد.

موزه گوگنهایم بیلبائو

در لینک به معرفی مکان های دیدنی اسپانیا پرداخته ایم که می توانید با آن ها بیشتر آشنا شوید. محققین زیادی بر روی این موزه به تحقیق پرداخته اند و در نتیجه آن را بهترین موزه مدرن در سال های آینده می دانند. این موزه هر روزه دارای تغییراتی است از این جهت می تواند روزهای پر رنگ و خوبی را برای آن پیش بینی کرد. این شاهکار هنری امروزه بازدیدکنندگان زیادی دارد.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا