موزه پوشکین روسیه, موزه ای بالغ بر ۷۰۰ هزار اثر هنری کلاسیک و مدرن

مسکو، شهری باستانی و تاریخی در روسیه بوده که با برخورداری از پیشینه تاریخی بالای خود مورد توجه گردشگران است. این شهر دارای مهم ترین موزه های دنیا بوده که از جمله آن ها می توان به موزه پوشکین اشاره نمود. در ادامه این بخش با زیبایی های این موزه آشنا می شوید.

موزه دیدنی پوشکین

معرفی موزه پوشکین

همانطور که می دانید به شهر مسکو، شهر موزه های دنیا می گویند. این شهر با برخورداری از جاذبه های فرهنگی و باستانی خود در میان جهانگردان شناخته شده است. این موزه پر بار دارای مجموعه ای از هنرهای اروپایی می باشد. شما با سفر به این شهر و موزه های آن می توانید، تجربه های خاصی داشته باشید. این موزه از مکان های دیدنی در مسکو به شمار می آید.

دیدنی های پوشکین

درباره این موزه چه می دانید؟

این موزه از جمله موزه های دولت روسیه بوده که دارای مجموعه ای از کلکسیون های قدیمی و باستانی است. این موزه سرگذشتی بسیار جالب داشته و شاهد ۳ نوع دولت می باشد. اگر می خواهید، سفری به تاریخ داشته باشید، این موزه ها بسیار مناسب هستند. ساخت این موزه در سال ۱۸۹۸ به وسیله الکساندر سوم با انجام طراحی و نظارت انجام شد. طراحی این موزه همچنین توسط رومن کلین و ولادمیر انجام شده است و ساخت آن در سال ۱۹۱۲ تمام شد.

معماری پوشکین

در زمان افتتاح به افتخار تزار، نام این موزه را الکساندر سوم نامیدند. در دوره تاریخی دوم این موزه نیز انقلاب اسلامی با آن همراه شد که یک رخداد مهم محسوب می شود. در زمان خلع شدن خانواده رومانوف از حکومت این موزه، موزه هنر دانشگاه مسکو نامگذاری شده است. نامگذاری فعلی این موزه نیز در زمان صدمین سالگرد درگذشت آلکساندر پوشکین انجام شد.

آثار پوشکین

آشنایی با بخش های موزه:

این موزه دارای بخش های جذابی است. شما نقاشی های تاثیرگذار و اشیای ارزشمندی را مشاهده خواهید کرد. مجموعه ای از اشیا سلطنتی در این موزه می تواند، جالب توجه باشد. مجموعه عظیم کلکسیون های از مصر باستان نیز در این موزه یافت می شود. این موزه یکی از بزرگ ترین موزه های روسیه بوده و تعداد آثار آن به ۷۰۰ هزار تا می رسد.

درون پوشکین

مجموعه آثاری که در این موزه به نمایش گذاشته شده اند، شامل نقاشی ها، کلکسیون عکس، اشیای باستانی، حیوانات تاکسی درمی و … هستند. تلفیق مجموعه ای از آثار مدرن و کلاسیک می تواند، شگفتی آور باشد. برای بازسازی کردن این بنا نیز تصمیماتی گرفته شده که تاکنون به اجرا در نیامده اند.

شما با ورود به این موزه تصور می کنید، به بخشی از تاریخ راه یافته اید. با بازدید از قسمت های مختلف می توانید به اهمیت تاریخی این موزه نیز بیشتر پی ببرید. در اطراف این موزه نیز جاذبه های بی شمار دیگری وجود دارند و شما می توانید در لینک با دیدنی مکان های دیدنی مسکو بیشتر آشنا شوید.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا