موارد استفاده و خواص آلتریس

آلتریس [ Aletris ] نوعی گیاه است که برای ساخت دارو از ان استفاده می شود .

مردم برای مشکلات گوارشی مثل شکم درد شدید ، یبوست ، اسهال ، گاز معده و دل پیچه و هم چنین برای دردهای مفصلی و ماهیچه ایی ( رماتیسم ) ، اسپاسم های ماهیچه ایی  و ناباروری از ان استفاده می کنند .

زنان هم برای برطرف کردن اختلالات قاعدگی و پیشگیری از سقط جنین از ان استفاده می کنند . بعضی به عنوان داروی مقوی و یا آرام بخش از ان استفاده می کنند .

چطور کار می کند ؟
کارایی آن هنوز به طور کامل مشخص نشده است.

موارد استفاده و خواص آلتریس
مدارک ناکافی در این موارد وجود دارد
درد ماهیچه ایی و مفصلی ( روماتیسم )
یبوست
گاز معده
شکم درد شدید
اسهال
دل پیچه
اختلالات قاعدگی
مدارک و شواهد بیشتری لازم است تا اثر بخشی آلتریس برای این موارد اثبات شود .

عوارض جانبی
آلتریس احتمالا زمانیکه به صورت خوراکی و در حد مناسب مصرف شود بی خطر است اما با این حال میتواند سبب شکم درد و سرگیچه شود .

احتیاط و هشدارها
شیردهی و حاملگی: مصرف آلتریس ممکن است درزمان حاملگی بی خطر نباشد . ممکن است مثل هورمون استروژن عمل کند و بر حاملگی اثر بگذارد . بهترین کار اجتناب از مصرف ان حین بارداری و شیردهی است .

مشکلات روده و معده: آلتریس می تواند دستگاه گوارشی را تحریک کند . اگر مشکلات معده و روده دارید از آن استفاده نکنید .

بیماریهای حساس به هورمون  مثل سرطان سینه ، سرطان رحم ، سرطان تخمدان ، اندومتروز یا فیبروئیدهای رحمی: آلتریس ممکن است مثل استروژن عمل کند  . اگر مشکلی دارید که ممکن است با مصرف استروژن تشدید شود از مصرف التریس اجتناب کنید .

تداخلات
واکنش خفیف: در مورد این ترکیب دقت کنید
داروهای ضد اسید با آلتریس واکنش میدهند

آنتی اسیدها برای کاهش اسید معده استفاده میشوند . آلتریس ممکن است اسید معده را زیاد کند . با افزایش اسید معده ، التریس ممکن است اثر بخشی آنتی اسیدها را کم کند . داروهایی مثل کربونات کلسیم ، دی هیدروکسی الومینیوم ، منیزیم سولفات ، آلومینوم هیدروکسید انتی اسید از این موارد هستند .

داروهایی که اسید معده را کم می کند ( مسدود کننده های H2)  با آلتریس واکنش میدهند .

آلتریس ممکن است اسید معده را بیشتر کند . با افزایش اسید معده ، آلتریس ممکن است اثربخشی بعضی داروها که کاهنده اسید معده هستند را کاهش دهد . بعضی از داروهایی که اسید معده را کاهش میدهد شامل سایمتیدین ، رانیتیدین ، نیزاتیدین و فاموتیدین میباشد .

داروهایی که اسید معده را کم می کنند ( بازدارنده های پمپاژ پروتونی ) با آلتریس واکنش میدهد .

التریس ممکن است اسید معده را زیاد کند . با افزایش اسید معده ، آلتریس ممکن است تاثیر داروهایی که برای کم کردن اسید معده استفاده میشوند و با نام بازدارنده ی پمپاژ پروتون شناخته میشوند را کاهش دهد . بعضی از این داروها به این ترتیب می باشد : امپرازول ، لانسوپرازول ، لاپرازول ، پنتوپرازول و اسموپرازول

تعیین دوز
دوز مناسب آلتریس به عوامل مختلفی مثل سن مصرف کننده ، وضعیت سلامتی و عوامل دیگری بستگی دارد . در حال حاضر اطلاعات علمی کافی برای تعیین دوز مناسب ان وجود ندارد . به خاطر داشته باشید هر ماده طبیعی لزوما بی خطر نیست و دوز ان بسیار مهم است .

با دقت دستورات روی بر چسب  محصول را انجام دهید و قبل از استفاده با پزشک یا داروساز مشورت کنید .

اسامی دیگر
Ague Grass, Ague Root, Alétris, Alétris Farineux, Aletris farinosa, Aloerot, Blazing Star, Colic Root, Crow Corn, Devil’s-bit, Licorne Vraie, Maïs des Corbeaux, Stargrass, Starwort, True Unicorn Root, Unicorn Root, Whitetube Stargrass

منابع سایتآرگا _ نورین بلاگ _ روزانه _ پزشکان بدون مرز _دانشنامه اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا