مقدار بار مجاز در هواپیما و نرخ اضافه بار چقدر است؟

اگر راهی سفر هستید، و قصد دارید با هواپیما راهی سفر شوید، باید میزان بار مجاز خود در هواپیما را بدانید. در صورتی که بارهای شما در طی سفر زیاد باشد، امکان پرواز به شما داده نمی شود. شما باید بارهای خود را به میزان کافی برسانید.

بار مجاز در هواپیما

میزان بار مجاز در هواپیما

زمانی که چمدان خود را بسته اید و به سمت فرودگاه راهی شده اید، ممکن است در زمان تحویل چمدان متوجه زیاد بودن بارهای خود شوید. در چنین صورتی باید، میزان بارهای خود را تا حد امکان کم کنید. در این بخش می توانید، تمام نکات ضروری در زمان بارکشی را مطالعه نمایید.

حد وزن بار هواپیما

حداکثر بار مجاز:

در تمامی موارد و کلاس های اکونومی مسافران حق داشته تا ۲۰ کیلوگرم بار به همراه داشته باشند. در کلاس های نوع y شما می توانید، میزان ۲۵ کیلوگرم بار داشته و در دیگر پروازها نیز میزان بیشتر بارها امکان پذیر است. در پروازهای فرست کلاس وزن تجاری هر بار برای هر فرد ۳۰ کیلوگرم بوده و میزان بار مجار برای ورود به کابین هواپیما نیز برای هر فرد تنها ۷ کیلوگرم می باشد.

بار لازم هواپیما

علت زیاد نبودن بارها:

سوالی که برای شما ایجاد می شود، این است که چرا باید میزان بارها به حد نصاب باشد. همانطور که اشاره شد، در پروازهای داخلی و خارجی میزان بارها باید بیشتر از ۳۰ کیلوگرم نباشد. طبق قانون بین المللی حمل کردن چمدان ها یا بسته های بیشتر از ۳۰ کیلومتر ممنوع است. حمل بارهای بیشتر موجب زیان های زیادی به مسافران خواهد شد.

قوانین بار:

میزان بار مجاز در هواپیما یک قانون بوده و شما در صورت بیشتر بودن بارهای خود امکان همراه داشتن بارها را نخواهید داشت. در صورت داشتن بارهای اضافی قوانین ایرلاین از شما اضافه بار تحویل می گیرد. طبق معیارهای مبدا و مقصد میزان اضافه باری که از شما تحویل گرفته می شود، متغیر خواهد بود. شما بهتر است، پیش از سفر در دفاتر مسافری میزان اضافه بار خود را تعیین کنید.

حمل بار در هواپیما

نرخ اضافه بار برای هر کیلوگرم برابر با یک درصد قیمت کل بلیط هواپیما خواهد بود. در برخی از پروازهای خارجی امکان حمل بار بیشتر نیز به مسافران داده می شود. به طور کلی می توان به میزان بارها در سفرهای خارجی و داخلی را شامل موارد زیر دانست:

  • پروازهای داخلی با بلیط های کلاس اکونومی: حداکثر ۳۰ کیلوگرم
  • پروازهای خارجی با بلیط های کلاس بیزنسی: حداکثر ۴۰ کیلوگرم
  • پروازهای خارجی با بلیط های فرست کلاس: حداکثر ۵۰ کیلوگرم

مقدار بار هواپیما

لوازم مجاز برای ورود به کابین:

برای ورود به کابین هواپیما تنها برخی از وسایل را می توانید به همراه داشته باشید. مدارک لازم، عینک، کیف پول، کارت اعتباری، چک پول، لوازم بهداشتی آرایشی، غذا، لوازم الکترونیکی و به طور کلی لوازمی که ضروری هستند، می توانید در کابین همراه داشته باشید. اما ورود برخی از لوازم نیز ممنوع هستند که شامل چاقو، ناخن گیر، سوهان و … می شود.

در پایان مطالعه این مطلب از دانستنی های سفر به منظور آشنایی با داروهای غیر مجاز سفر خارجی و هزینه اضافه بار در پرواز می توانید کلیک نمایید.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا