معنی اسم دیارا نام دخترانه اصیل و خاص ایرانی

والدین یکی از چالش هایی که پشت سر می گذارند انتخاب نام برای فرزندان خود می باشد. این چالش برای بسیاری از والدین بسیار سخت می باشد از این رو بهتر است اطلاعات خود را در مورد نامی که برای فرزند خود انتخاب می کنید افزایش دهید. اگر اسم دیارا را برای فرزند خود انتخاب کردید در ادامه معنی اسم دیارا را برایتان بررسی خواهیم کرد و اطلاعاتی بسیار مفید در این زمینه به شما خواهیم داد.

اسامی مشابه با اسم دیارا

معنی اسم دیارا و اطلاعاتی دیگر از آن

دیارا یکی از نام های اصیل ایرانی می باشد و شما می توانید بدون هیچ دردسری این نمام را در ثبت احوال ایران به ثبت برسانید. این نام یکی از نام های خاص می باشد و در کل ایران تنها ۲۲۲ نفر این نام را دارند از این رو این نام یکی از ناب ترین و خاص ترین نام هایی می باشد که می توانید برای فرزند خود از آن استفاده نمایید. معنی دیار سرزمین، کشور، وطن و بومی می باشد و الف اسم ساز در انتها این اسم می آید تا شما بتوانید این نام را برای فرزند خود انتخاب کنید. این نام برای دختران انتخاب می شود و فراوانی بسیار کمی در ثبت احوال دارد.

ابجد دیارا ۲۱۶ می باشد و برای بسیاری از والدین این موضوع بسیار مهم می باشد زیرا برخی از آن ها نام هایی که برای فرزندان خود انتخاب کنند را از روی ابجد انجام می دهند و معمولا از اسامی که دارای یک ابجد می باشد برای فرزندان خود انتخاب می نمایند. البته یک سری از والدین هم هستند که از نام های متفاوتی برای فرزندان خود استفاده می کنند و معمولا از نام های بسیار خاص و ناب استفاده می کنند.

اسامی مشابه

یک سری از نام ها هستند که بسیار مشابه با دیارا می باشند و شما می توانید برای فرزندان دیگر خود از این نام ها استفاده نمایید. یادتان باشد که این روش یکی از روش های قدیمی می باشد و بسیاری از والدین از این روش برای نامگذاری فرزندان خود انتخاب می کنند. این اسامی را از نظر دخترانه و پسرانه بودن نام برایتان به صورت جدا نوشته ایم.

اسامی پسرانه

 • کارا
 • دیاکو
 • دیار
 • دیان
 • یارا
 • داریان
 • دیان

اسامی دخترانه

 • فرا
 • دیانا
 • دلارا
 • یارا
 • تیارا
 • آرا
 • دیا

اسم دیارا

متن زیبا برای نام دیارا

حال که با معنی اسم دیارا آشنا شدید در ادامه یک سری از متن های زیبا در مورد دیارا را برای شما خواهیم نوشت تا بتوانید در صورت نیاز از آن ها نیز استفاده نمایید.

دیارا جان خاص ترین عشق دنیایی
و من عاشقانه دوستت دارم
عزیزم

****

دیارا جان عشق جانم
تو را از خودم هم بیشتر دوست دارم
و برای خوشبختی ات همه کار می کنم.

****

دیارا جان تو همانی که مرا با زندگی آشتی دادی!
چقدر خوب، که هستی!
چه خوب که هوای
مرا داری
و چه خوب تر که
دوستت دارم!

****

دیارا جان آمدی توی زندگیم عشق تو، دنیام شد
چه خوب که هستی
چه خوب که عشق منی

****

دیارا جان خوشبختم و سرشار از امید
چون تو را دارم،چون تو کنارم هستی و عاشقانه دوستت دارم

****

دیارا جان بهترین انتخاب زندگیمی
تو را که دارم انگار دنیا را دارم

****

دیارا جان تو همانی که بودن با تو تا آخر عمر آرزومه …الهی برایم بمانی!

****

دیارا جان تو کل دنیا فقط تویی
که برای همیشه تو قلبِ منی و بی نهایت دوستت دارم

****

دیارا جان با تو تمام لحظه هام قشنگه
چقدر خوبه که هستی
چقدر خوبه تو این دنیا کنارمی

****

دیارا جان دنیام با تو بسیار زیبا شد
چه خوشبختم که دارمت
چه خوبه که کنارمی

معنی اسم دیارا

اگر می خواهید نام قشنگی برای فرزند خود انتخاب کنید به شما توصیه می کنیم ابتدا چندین نام که فکر می کنید دوست دارید را برای فرزند خود انتخاب نمایید و یک مهمانی ترتیب بدهید و در این مهمانی از بزرگ تر های جمع نیز در این مورد نظر بپرسید و بعد نامی که دوست دارید را برای فرزند خود انتخاب نمایید. اگر می خواهید با معنای نام های دیگر و فراوانی آن ها آشنا شوید به شما توصیه می کنیم تا مطالب دیگری که در این زمینه نوشته شده است را مانند معنی اسم نیلا و معنی اسم شهرزاد را مشاهده نمایید و اطلاعات خود را افزایش دهید و برای این کار کافی است تا از لینک هایی که داده شده است استفاده نموده و به صفحات مربوطه وارد شوید.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا