معرفی مکان های دیدنی آستارا و جاذبه های گردشگری این شهر زیبا

با سفر به آستارا به خوبی متوجه می شوید که هیچ جای این شهر دیدنی خالی از لطف و منظره های ویژه نیست در آستارا با قدم زدن در کوچه ها نیز می توانید از روز خود لذت ببرید و با استفاده از هوای مطبوع و عالی به معماری خانه های با شیروانی و ناودان های آن خیره شوید. ا دیگر جاذبه های دیدنی آستارا که بسیار تماشایی هستند می توان به مناظز زیبای کوه ها، دریا و جنگل های انبوه آن اشاره کرد.مکان های دیدنی آستارا

مکان های دیدنی آستارا را بهتر بشناسید

جاذبه های توریستی شهر آستارا برای انواع مختلفی از گردگشران با سلیقه های مختلف وجود دارد و در مناطق مختلف آن دیدن های بی شماری است که می توان از آنها دیدن کرد.

آستارا و دیدنی های آن

تالاب بین المللی استیل:

این تالاب در فاصله ۴ کیلومتری از شهر آستارا و جاده آستارا به سمت تالش قرار گرفته است این تالاب به لحاظ توریستی دارای اهمیت بالایی است بیشتر گردشگران دلیل زیبایی این جاذبه  را وجود تنوعی از مناظر طبیعی مانند کوه، مزارع، جاده و جنگل می دانند.

دیدنی های زیبای آستارا

گردنه حیران:

از روستاهای سریبز و تماشایی که در خطه ای از گیلان قرار دارد می توان به روستای حیران اشاره کرد این روستا دارای آب و هوای بیش نظیری است و با قرار گرفتن گردنه در این منطقه به یکی از جاذبه ها و مکان های توریستی آستارا تبدیل شده است.

زیبایی های آستارا

روستای کوته مه:

این روستا به دلیل کوچک بودن و کمبود جمعیت خود بسیار بکر و دست نخورده است و با وجود آبشار لاتون خود بسیار شناخته شده است این روستا همچنین دارای مجموعه ای چشمه های آب گرم است.

سفر به آستارا

کوه اسپیناش:

این رشته کوه های زیبا و خارق العاده در قسمت پشتی تالاب استیل واقع شده است و بسیار زیبا و تماشایی است این رشته کوه ها منبع اصلی سرازیر شدن آبشار لاتون در کوته مه هستند.

شهر زیبای آستارا

پارک جنگلی بی بی یانلو:

این پارک در حاشیه ای زا جاده بزرگ آستارا به سمت اردبیل واقع شده است و از جنگل های با اهمیت هیرکانی در ایران است جاذبه های طبیعی موجود در این پارک بسیار متنوع و بی نظیر است.

جاذبه های توریستی آستارا

آستاراچای:

این رود مرز میان ایران و آذربایجان را تشکیل داده است و دارای چند شاخه است که بخشی از آب این رود از ارتفاعات حیران و بخشی دیگر از ارتفاعات در جنگل بهارستان سرازیر می شود.

آستارا و جاذبه های توریستی

ساحل صدف:

از دیگر مکان های دیدنی آستارا ساحل زیبای صدف است که شامل بخش های تمیز و زلال آب های خزر است و به دلیل بکر بودن مورد توجه بسیاری از گردشگران است در این سواحل امکانات مهمی برای گردشگران در نظر گرفته می شود.

سواحل دیدنی آستارا

باغ پرندگان:

این باغ شامل گونه های مختلفی از پرندگان است و در جاده آستارا به رشت قرار دارد و بیش از ۶۰ گونه از انواع پرندگان در این باغ وجود دارد که در مجموع ۳۰۰ پرنده هستند.

گردشگری در آستارا

از جمله دیگر جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی آستارا می توان به باغ چای عباس آباد، ساحل زیبای شریعتی، بهشت کاکتوس ها، بازار ساحلی آستارا، تالاب آق و روستاهای اطراف با طبیعت های بکر آن اشاره کرد.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا