معرفی برج ساعت آنتالیا و پیشینه تاریخی این برج

یکی از بناهای تاریخی و مهم شهر توریستی انتالیا، برج ساعت آن است که جزو برترین جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می رود. در این مطلب با برج ساعت آنتالیا بیشتر آشنا می شوید.

آشنایی با برج ساعت آنتالیا

انتالیا شهری توریستی و فوق العاده جذاب است که پر از بناهای تاریخی است. این بناهای تاریخی جزو مهم ترین دیدنی های انتالیا محسوب می شوند که گردشگران زیادی را مجذوب خود نموده اند. یکی از این بناهای تاریخی برج ساعت انتالیا می باشد که نماد شکوه و قدمت این شهر بوده و در مرکز انتالیای فعالی جای دارد.

برج ساعت یکی از برترین جاذبه های گردشگری این شهر و بخشی از تاریخ انتالیا می باشد و همانطور که اشاره شد به نوعی نماد این شهر هم به شمار می رود. این بنا آخرین بازمانده از برج های ۸۰ گانه انتالیا قدیم است که در گذشته های خیلی دور در اطراف شهر انتالیا ساخته شده بودند.

باید گفت برج ساعت از اماکن دیدنی ؟آنتالیا محسوب می شود و همه گردشگران در سفر به این شهر از آن حتما بازدید می کنند. قدمت این برج به قرن ۱۹ میلادی باز می گردد که نمادی از ایستادگی و استواری است و با سنگ های تراشیده ساخته شده است. محل فعلی برج ساعت، میدان کاله کاپیسی می باشد و در ابتدای قسمت قدیمی شهر است. تضاد این بنای قدیمی با ساختمان های مدرن هتل ها و رستوران ها و احاطه شدن در میان درختان و بوته های سرسبز، زیبایی متفاوتی در این نقطه ایجاد کرده است.

شایان ذکر است شهر انتالیا بیشترین رشد را در کشور ترکیه به خود اختصاص داده و گردشگران زیادی از سراسر دنیا برای دیدن جاذبه ها و مناظر عالی و ضمنا ترکیب خارق العاده فرهنگ سنتی ترکیه و ساحل های بسیار بکر و جذاب به آن سفر دارند. از آنجا که بیشتر بچه ها از پارک های ساحلی آن استقبال می کنند، علاوه بر برج ساعت می توانید از پارک هایی که دارای سرزمین آبی و سرزمین دلفین ها هستند و جزو پارک های آبی ایتالیا شناخته می شوند نیز بازدید نمایید. شهر امروزی انتالیا در حقیقت همان شهر قدیم آنتالیا بوده که پیشرفت پیدا کرده است.

شهر آنتالیای قدیم

انتالیای قدیم قسمتی از منطقه تاریخی شهر انتالیا می باشد که در وسط شهر انتالیای فعلی جای دارد و در واقع یک شهر از زمان روم باستان و دوران بیزانس می باشد که دقیقا بعد از دوران روم قدیم این شهر به دوران سلجوقیان و بعد از آن در دوران عثمانی با تغییرات چشمگیری همراه شد و مهمتر این که برج ساعت هم متعلق به همین انتالیای قدیم می باشد.

برج ساعت که قسمتی از برج و باروی قدیمی این شهر کهن به جهانیان معرفی شده، نمادی از آنتالیای قدیم محسوب می شود و از جمله ویژگی های خاص این برج، علیرغم سازه بی نظیرش، پرچم، ساعت و چند سنگ نوشته باستانی است دقیقا هنگامی که به برج ساعت می رسید، آنچه توجه شما را به خود جلب می کند تقابل میان این ساختمان قدیمی و ساختمان های مدرن اطراف آن است.

این برج در واقع نشانگر ورودی شهر انتالیای قدیم می باشد و در اصل ورودی است که در گذشته قسمتی از دیوار بوده تا از شهر محافظت نماید و از همه مهمتر به جای نورهای زیاد سازه های مدرن، با دار و درخت های اطرافش حال و هوایی سنتی به این قسمت از شهر بخشیده است.

جالب است بدانید برج ۱۴ متر ارتفاع داشته و دارای یک پلان مربعی بوده و از سنگ های سخت قطعه قطعه شده با هنرمندی هر چه تمام ساخته شده و نورپردازی خاص برج در شب زیبایی هیجان انگیزی به آن بخشیده است. در ضمن باید اشاره کرد بهترین زمان عکاسی از این برج در این تایم می باشد. معماری این بنا کاملا از سنگ ساخته شده و شهر آنتالیا در واقع تلفیقی از مدرنیته و سنتی می باشد.

از همراهی شما با این مطلب سپاسگزاریم. همچنین پیشنهاد می شود در صورت تمایل برای اطلاع از نکات سفر به آنتالیا و دیدنی های آنتالیا روی لینک ها کلیک کنید.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا