معایب استفاده از کاندوم زنانه چیست؟

کاندوم زنانه دارای مزایای زیادی است. آنها در پیشگیری از عفونت های منتقله از راه جنسی و حاملگی موثر هستند. شاید بهترین مزیت استفاده از کاندوم زنانه این است که این دستگاه بر روی داروهای تجویزی برای جلوگیری از حاملگی تکیه نمی کند. با این حال، کاندوم های زنانه به گستردگی کاندوم های مردانه استفاده نمی شود. مانند هر نوع روش کنترل حاملگی، کاندوم های زنانه دارای معایب خود هستند.

معایب کاندوم زنانه
هزینه
به صورت میانگین ​​کاندوم های زنانه به طور قابل توجهی گران تر از کاندوم های مردانه می باشند. کاندوم های زنانه حاوی مواد بیشتر، از جمله دو حلقه پلاستیکی قابل انعطاف است که آنها را در محل نگه می دارد. این مواد اضافی و نوع تولید آن ها منجر به افزایش قیمتشان می شود.
دسترسی
کاندوم زنانه به اندازه کاندوم مردانه در دسترس نیست. فروشگاه ها به طور قابل توجهی، کاندوم های مردانه را بفروش می رسانند و کمتر کاندوم های زنانه را دارند.
آشنایی
بسیاری از افراد با کاندوم های زنانه مانند کاندوم مردانه آشنا نیستند. آنها ممکن است در آن شرایط در حالتی نباشند که چیز جدیدی یاد بگیرند یا چیزی را امتحان کنند که هرگز استفاده نکرده اند. با این حال، برخی افراد ممکن است از کاندوم های زنانه استفاده نکنند زیرا خودشان یا همسرانشان هرگز نخواسته اند.
اندازه و ظاهر
با توجه به برنامه ریزی والدین، برخی از افراد ممکن است نتوانند کاندوم زنانه را به راحتی مخفی کنند. آنها بزرگ هستند، با یک حلقه پلاستیکی که خارج از مهبل (واژن) قرار دارد. اندازه کاندوم زنانه تقریبا دو برابر کاندوم مردانه است که پنهان کردن و حمل کردن آنها را بیشتر مشکل می کند.

ایجاد سر و صدا
برخی از زوجین گزارش می کنند که کاندوم های زنانه در هنگام مقاربت صدا می کنند. این احتمالا به علت اصطکاک و یا هوا است و معمولا با روان کننده ها حل می شود.

درج و حذف
شايد بزرگترين عيب کاندوم زنانه اين است که آنها بايد در مهبل قرار گيرند. برای زنان یا شرکای آنها که با آناتومی آنها آشنا نیستند، این امر می تواند به چالش یا ناراحتی تبدیل شود. بسیاری از زنان نیز در مورد اینکه کاندوم به طور صحیح وارد شده باشد، نگران هستند. با توجه به برنامه ریزی والدین، همچنین ممکن است کاندوم در داخل مهبل (واژن) لغزش کند.

منابع سایتآرگا _ نورین بلاگ _ روزانه _ پزشکان بدون مرز _دانشنامه اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا