اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
ماسک طبیعی تقویت مو برای داشتن موهای پرپشت_5f97ba995590e.jpeg
ماسک طبیعی تقویت مو برای داشتن موهای پرپشت_5f97ba995590e.jpeg

ماسک طبیعی تقویت مو برای داشتن موهای پرپشت

احتمالا شما هم ریزش موها را تجربه کرده اید و از این بابت بسیار نگران و مضطرب هستید برای رفع این استرس ها ما علل ریزش موها را به طور کامل بررسی کرده ایم و روش های جلوگیری و درمان ریزش موها را با ماسک طبیعی تقویت موها برایتان آورده ایم تا علاوه بر رفع نگرانی هایتان به پرپشت شدن موهایتان کمک کنیم.

علل ریزش مو:

چندین عامل می توانند ریزش مو ایجاد کنند که مهم ترین عامل آنها در هر دو جنس، زن و مرد عامل هورمونی است که تحت تاثیر مستقیم عوامل ژنتیکی قرار دارد. ریزش موی آندروژنتیک مشکلی شایع در بین زنان و مردان است. که معمولا این ریزش در مردان بیشتر است.
عوامل تغذیه ای, بیماری های داخلی, به خصوص بیماری های غدد درون ریز بدن مانند مشکلات تیروئیدی, بیماری دیابت و بیماری های غدد فوق کلیوی, رژیم های غذایی ناصحیح، مصرف بیش از اندازه ی ویتامین A، کمبود پروتئین، هورمون های زنانه، کم خونی و فقر آهن، کمبود ویتامین B،کاهش وزن سریع و بدون برنامه، و حتی سفت بستن موها و تحت فشار قرار دادن آنها باعث ریزش مو می شود.

ویژگی های موهای ضعیف و سالم :

ساختار مو به شکل طبیعی از چند لایه متحدالمرکز تشکیل شده که خارجی ترین لایه آن کوتیکول  نام  دارد و وظیفه مراقبت از مو در برابر عوامل مختلف شیمیایی و فیزیکی را عهده دار است. موی سالم مویی است که این لایه در آن دچار آسیب و ورقه ورقه شدن و چند شاخه شدن انتهای مو نباشد. موهای سالم  برعکس موهای ضعیف درخشان, براق و صاف هستند, چند شاخه نشده اند و فاقد موخوره و شکنندگی و زبری و یا لختی بیش از حد است. موی سالم به راحتی شکل می گیرد و دارای ضخامت و استحکام است. یکی دیگر از ویژگی های موهای ضعیف دو رنگ بودن موها در ابتدا و انتهای موها و شوره داشتن پوست سر است که ظاهر نامتناسبی به پوست میدهد. برای رفع ضعف های مو و داشتن ساختار سالمی برای موها بهتر است بجای استفاده از دارو های شیمیایی از ماسک طبیعی تقویت مو استفاده کنید

ماسک طبیعی تقویت مو برای داشتن موهایی سالم و پرپشت:

ماسک تقویت مو برای پرپشت شدن

ماسک تقویت کننده ریشه موها برای جلو گیری از ریزش موها:

زرده تخم مرغ ر بزنید تا کف کند و دوقاشق روغن گرچک به آن  اضافه کنید و مقداری پودر قرص ویتامین آ در مخلوط بریزید و این ماسک را به مدت دو ساعت روی سرتان قرار دهید و بعد با آب ولرم شستو شو دهید.

ماسک طبیعی و تقویتی مو برای پرپشت شدن موها:

ماسک عسل و زیتون تقویت کننده ی مو

ماسک عسل و روغن زیتون : مقداری روغن زیتون را در ظرفی بریزید و روی شعله قرار دهید بعد از به جوش آمدن روغن بگذارید مقداری خنک شود و دو قاشق عسل به آن اضافه کنید. این ماسک طبیعی تقویت موها را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیق بر روی پوست سر خود نگه دارید و بعد با آب ولرم شستشو دهید.

منبع : آرگا

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *