قیمت فلفل شمشیری تند گلخانه ای

فلفل شمشیری امروزه به عنوان یک چاشنی خوشمزه در کنار انواع غذا ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از خوراکی های پرطرفدار می باشد.

از خواص فلفل شمشیری تند می توان به تاثیرات آن در سلامت پوست و مو اشاره نمود. کپسایسین موجود در آن به درمان آکنه و جوش و رفع قرمزی پوست، همچنین درمان بیماری پسوزیاریس کمک می کند. علاوه بر این حاوی مقادیر زیادی ویتامین c، ویتامینB6 و ویتامین E است که به کاهش چین و چروک پوست و افزایش کلاژن سازی و در نهایت جوانسازی پوست کمک شایانی می نماید.

علاوه بر خواص آن برای پوست و مو می توان به تاثیر شگفت انگیز آن در لاغری و کاهش وزن هم اشاره داشت.

قیمت فلفل شمشیری تند گلخانه ای

این نوع فلفل ها در بسیاری از کشورهای جهان مورد کشت قرار می گیرد و خواص فلفل سیاه و فلفل شمشیری تند شیرین  به مواد مغذی آن مرتبط است که از جمله این مواد مغذی می توان به: کربوهیدرات، پروتئین، نیاسین، پتاسیم، کلسیم، منیزیوم، فسفر، آهن، روی و مس در آن اشاره نمود.

تفاوت فلفل های تند و شیرین در میزان فیبر و آب موجود در آن ها است که خاصیت فلفل شمشیری به سبب طبع گرم آن می باشد و این ویژگی سبب شده تا برای درمان درد معده بسیار مناسب باشد. این نوع از فلفل ها را می توان با رعایت شرایط  مناسب در گلخانه پرورش داد که از جمله مهم ترین ویژگی ها برای پرورش این نوع فلفل ها می توان به: دمای مناسب برای رشد، زمان و شرایط کود شیمیایی، زهکشی مطلوب، نور کافی، خاک مناسب کشت می توان اشاره کرد.

بذر فلفل شمشیری گلخانه ای

برای کاشت فلفل گلخانه ای از بذر آن استفاده می کنیم، به این صورت که ابتدا بذر فلفل شمشیری تند را چند ساعت در آب خیس می کنیم، چرا که این کار باعث می شود بذر ها نرم شود و جوانه زودتر بالا بیاید، خاک مناسب هم در فرایند رشد جوانه، خیلی موثر می باشد، بهتر است برای این کار از هر خاکی استفاده نکنیم و خاک مناسب را در بسته بندی های آماده از گلخانه ها تهیه کنیم.

حال اگر بذر فلفل را در با غچه  و در محیط آزاد بکارید، می توانید تا فصل سرما از محصول آن استفاده کنید و چنانچه بخواهید این محصول را  در فصل زمستان هم داشته باشید، می توانید بذر آن را در گلدان بکارید ودر جای گرم نگهداری کنید.

قیمت فلفل شمشیری تند گلخانه ای

در اکثر عطاری ها می توان بذر فلفل شمشیری گلخانه ای را پیدا کرد، و به راحتی در حداقل جایی که داریم  مانند گلخانه کوچک  بکاریم، این بذر ها چون شیرین است، محصول آن هم شیرین می شود، از آن جایی که بذر فلفل خیلی حساس است، باید در دمای مناسب باشد، تا خوب رشد کند، لذا محیط گلخانه مناسب ترین جا برای رشد بذر فلفل می باشد،

در کاشت بذر فلفل شمشیری تند گلخانه ای خاک آن خیلی اهمیت دارد، خاک یک گیاه مثل تغذیه مناسب برای کودک بسیار مهم است، که اگر در تغذیه کودک از مواد غذایی مناسب استفاده نشود، کودک رشد مطلوبی نخواهد داشت، بذر فلفل هم همین گونه است،  خاک مناسب آب کافی و نور هم از ضروریات رشد بذر است، ولی اگر گیاه را در آفتاب قرار دادیم، حواسمان باشد خاک آن خشک نشود، البته در گلخانه نور مستقیم خورشید را نداریم و هوا هم مرطوب است و مناسب گیاه می باشد، برای همین گلهایی که در گلخانه است، رشد خوبی دارد چون نور، خاک ، آب و دمای مناسب دارد و زیر نظر متخصصین گیاه شناسی رشد می کنند.

قیمت فلفل شمشیری

از دیر باز مصرف طعم دهنده ها متداول بوده مانند فلفل، اما قیمت فروش فلفل نوع شمشیری آن تابع مواردی است از جمله شرایط محیطی که در آن کشت شده، خاک مرغوب یا غیر مرغوب حین کشت و درشت بودن یا نازک بودن آن از آن جمله است.

فلفل در کاهش و از بین بردن آرتروز و دردهای رماتیسمی و نیز عضلانی و مفصلی بسیار دخیل است و حتی معتقدند مالیدن فلفل روی این مواضع تاثیراتی در رفع درد آن ها دارد.

فلفل ها توانایی تنظیم چربی های بدن را دارند چرا که به خاطر تندی آن، افزایش سوخت و ساز بدن را موجب شده و نیز در تنظیم انسولین خون بدن نقشی اساسی دارند.

قیمت فلفل شمشیری تند گلخانه ای

در میادین امروزی قیمت فلفل شمشیری دارای تفاوت هایی است که با توجه به شرایط کشت به دست می آید..برای داشتن بهترین فلفل شمشیری شرایطی لازم است که حین کاشت و داشت باید انجام داد از جمله آن خاک و تغذیه ی مناسب، نور خورشید کافی و به اندازه، میزان آبدهی و زهکشی به موقع آن است.

فلفل ها از ۷۵۰۰ سال قبل از میلاد مورد استفاده انسانها برای رژیم غذایی سالم بوده اند. در کشور پرو و بولیوی بیشترین تنوع و میزان کشت فلفل ها وجود دارد.

طبق مطالعات انجام شده فلفل ها به خاطر خاصیت تندی که دارند در مخاط های بینی تاثیر گذاشته و باعث رفع آبریزش بینی و نیز حساسیت های فصلی میشود. البته مطالعات نشان میدهد که مواد تند در از بین رفتن مخاط طبیعی بینی تاثیری ندارد و فقط در از بین بردن مخاط اضافی دخیل هستند.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا