اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

فرورفتگی نوک پستان

مشکل تورفتگی نوک سینه به علت کوتاهی مجرای شیردهی می باشد. مسیر این مجرا از دیواره قفسه سینه می باشد و تا نوک پستان ادامه دارد. در ادامه به بررسی انواع فرورفتگی نوک سینه و درمان فرورفتگی نوک سینه خواهیم پرداخت.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، حدود 10الی 20 درصد از بانوان دارای نوک سینه فرورفته هستند که وجود این مسئله کاملا طبیعی می باشد و فرد دچار مشکل نخواهد شد . حال اگر فرد بخواهد نوک سینه فرو رفته را برطرف کند و آن را بصورت برجسته در بیاورد راه حل های درمانی برای این کار وجود دارد که باعث زیبایی نوک پستانها میشود.

انواع فرورفتگی نوک پستان

– نوع اول : در این نوع سینه ها که نوک آن ها به سمت داخل می باشد با کشیدن یا نیشگون آرام نوک پستان بیرون می آید و تا مدتی نیزبیرون می ماند
– نوع دوم : در این نوع سینه ها نوک سینه داخل می باشد و به سختی بیرون می آید و سرعت برگشت پذیری آن سریع می باشد
– نوع سوم : در این نوع پستان ها نوک آنها به هیچ وجه بصورت فیزیکی که خود فرد بتواند این کار را انجام دهد بیرون نمی آید

 

اگر مشکل فرورفتگی نوک پستان برایتان خوشایند نیست می توانید از داروخانه “ قیف پستان “تهیه کنید. این قیفف پلاستیکی روی پستان واقع شده و باعث تحریک و ماساژ نوک پستان و بیرون آمدن آن می شود.

از جراحی هم میتوانید استفاده کنید. در این عمل دو برش کوتاه دو طرف نوک پستان ایجاد می کنند و بافت های نگهدارنده وتعدادی از مجاری شیری را قطع می کنند تا نوک پستان آزاد شده و بالا بیاید.

درمان صافی ویافرورفتگی نوک پستان

کاپ های مخصوصی (سپرهای سینه) از جنس پلاستیک یا شیشه وجود دارند، که می توانید آن را از داروخانه تهیه نمایید. در اطراف این پوشش ها، سوراخ های کوچک جهت تهویه و در مرکز
سوراخ بزرگ تری جهت خارج شدن نوک پستان وجود دارد. در اواخر دوران بارداری، روزی چند بار و هر بار چند ساعت، این کاپ را بر روی سینه خود قرار داده و یک سوتین شل و آزاد بر روی آن بپوشید.

– فشار دایم این پوشش ها سبب بیرون کشیدن نوک پستان می گردد.

– سینه ی خود را درون سپر و نوک سینه خود را در سوراخ آن قرار دهید.

– سپر سینه را زیر بلوز،زیرپوش یا سوتین خود بپوشید .ممکن است برای مخفی کردن آن نیاز به پوشیدن یک لایه لباس اضافه داشته باشید.

– اگر دارید برای شیردهی آماده میشوید، نیم ساعت قبل از شیردهی سپر سینه را استفاده کنید.

– سپر سینه به آرامی به نوک سینه فشار وارد میکند تا آن را به راست ماندن تشویق کند. این وسیله هم در مردان هم در زنان برای درمان نوک سینه ی فرورفته استفاده می شود.

سپر سینه ممکن است باعث ترشح شیر در زنان شیرده شود. مادران شیرده نباید از این وسیله برای چند روز کامل متمادی استفاده کنند.اگر در دوره ی شیردهی از آن استفاده میکنید، مطمئن شوید که مکررا آن را در آب صابونی و داغ میشورید و هر قطره ی شیری که در طول پوشیدن آن چکه کرده است را از بین میبرید.

محیط اطراف سینه تان را در طول استفاده از این وسیله بررسی کنید زیرا ممکن است باعث خارش شود.

با انگشت شست و اشاره یک دست، پوست آرئول را به عقب بکشید و با دست دیگر نوک پستان را بگیرید و بچرخانید و به بیرون بکشید. همان طور که در شکل زیر مشاهده می نمایید این کار را چند بار در روز و هر بار ۱۰ تاا ۲۰ دفعه انجام دهید، یا این که هنگامی که نوک سینه بیرون آمد آن را چند دقیقه نگاه دارید.

تحریکات جنسی با دهان و یا دست شوهر “مکیدن و نوازش نوک سینه” نیز خیلی مؤثراست

برای خانم های بالای ۳۰ سال ماموگرافی ( عکس برداری با اشعه ایکس ) توصیه می شود
گاهی ممکن است درد در سینه احساس شود اما منشأ آن از خارج پستان باشد مثل کشیدگی عضلات قفسه سینه و یا با منشا بیماری قلبی – ریوی و یا دستگاه گوارش باشد

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *