فرودگاه چانگی سنگاپور با معماری خاص و شگفت انگیز

فرودگاه چانگی سنگاپور یکی از معروف ترین و مهم ترین فرودگاه های دنیا است. این فرودگاه به دلیل برخورداری از زیباترین معماری بسیار مورد توجه قرار دارد. این فرودگاه در سال ۲۰۲۰ با همکاری ۱۰۰ شرکت هوایی جزو یکی از برترین فرودگاه های دنیا است. در ادامه این بخش با زیبایی ها و امتیازات این فرودگاه آشنا می شوید.

زیبایی چانگی

معرفی فرودگاه چانگی سنگاپور

طبق تحقیقات و بررسی های گسترده ای که روی این فرودگاه صورت گرفته است، در هفته هفت هزار و چهارصد پرواز فرودگاهی در این مکان صورت می گیرد. در حال حاضر می توان گفت، این فرودگاه جزو هفتمین فرودگاه های دنیا است که مسیری پر تردد دارد. از زمان تاسیس تاکنون این فرودگاه ۶۲۰ جایزه کسب کرده است.

امتیازات چانگی

بررسی فرودگاه:

این فرودگاه یکی از بزرگ ترین فرودگاه های غیر نظامی بوده و هدف اصلی آن حمل و نقل می باشد. طبق تحقیقات و بررسی های لازم می توان این مکان را یکی از پاک ترین فرودگاه های دنیا دانست. در هشت سال متوالی نیز این فرودگاه بسیار پر رفت و آمد بوده است. عمده دلیل محبوبیت این فرودگاه برای مسافران امکانات و امتیازات خوب آن می باشد.

فرودگاه چانگی سنگاپور

امتیازات فرودگاه:

همانطور که اشاره شد، فرودگاه چانگی از امتیازات زیادی برخوردار می باشد و به عنوان یکی از مکان های دیدنی سنگاپور به شمار می رود. این فرودگاه به دلیل برخورداری از طراحی فوق العاده زیبا و باشکوه خود مورد توجه است. امکانات منحصر به فردی که در این فرودگاه برای گردشگران در نظر گرفته شده به طور رایگان موجب لذت مسافران شده است. سالن تئاتر، سرگرمی های کودکان و بسیاری از امکانات دیگر در این فرودگاه قرار دارد.

مهم ترین بازی های سرگرمی که برای کودکان در نظر گرفته می شود، ایکس باکس، پلی استیشن، بازی های ۳ بعدی و … هستند. چنین امکاناتی فرودگاه سنگاپور را به اوج شهرت خود رسانده است. امکانات رایگان دیگری که جهت رفاه حال مسافران در نظر گرفته شده شامل وای فای رایگان، سرویس بهداشتی، اتاق استراحت، بوفه، کافی شاپ، رستوران و … می باشد.

امکانات چانگی

معماری فرودگاه:

شیک بودن این فرودگاه و نوع معماری باشکوهی که دارد، یک ویژگی و امتیاز مهم دیگر محسوب می شود. طراحی این فرودگاه فوق العاده بوده و عموم افراد را کنجکاو کرده است. طبق تحقیقات و بررسی های مختلف طراحی این فرودگاه توسط موشه صفدی انجام شده یک تیم حرفه ای فوق العاده این کار را انجام داده اند. در ساخت این پروژه یک چالش بوده برای مقابله با زلزله و بسیاری از اتفاقات دیگر.

سالن تئاتر چانگی

جالب است دانید، این فرودگاه ضد زلزله بوده و شرایط مساعدی برای رشد انسان و گیاهان فراهم کرده است. در حال حاضر این فرودگاه هم جنبه توریستی دارد و هم مهم ترین پروازها در آن انجام می شود. با پرواز در این فرودگاه و گشت و گذار در پایتخت سنگاپور می توانید از پارک گاردنز بای دی بی نیز دیدن کنید.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا