غار یخی شهرکرد و ویژگی های منحصر به فرد این غار

یکی از جاذبه های دیدنی و منحصر به فرد در شهرکرد، غار یخی آن می باشد. این غار بسیار خنک بوده و در فصل زمستان نیز سرمای زیادی در آن حاکم است. شما می توانید در این بخش با جاذبه های مهم و بکر غار یخی شهرکرد بیشتر آشنا شوید.

غار یخی شهرکرد

آشنایی با غار یخی شهرکرد

اگر می خواهید، یکی از جاذبه های متنوع استان چهارمحال بختیاری را بشناسید، می توانید با این غار زیبا و دیدنی بیشتر آشنا شوید. این غار که به عنوان غار چما شناخته می شود، شگفتی های بسیار زیادی دارد و مقصد بسیاری از توریستان ایرانی است. امروزه این غار را به عنوان یکی از مکان های دیدنی کوهرنگ می شناسند. همچنین این غار از مهم ترین دیدنی های چهارمحال بختیاری است.

غار یخی چما کجاست

موقعیت غار:

این غار زیبا و دیدنی در نزدیکی روستای شیخ علیخان و در ۲۵ کیلومتری از چلگرد که از توابع شهرستان کوهرنگ است، قرار دارد. این غار در استان چهارمحال بختیاری بسیار شناخته شده بوده و دارای مهم ترین منابع آب شیرین می باشد. این منطقه در اکوتوریسم اهمیت زیادی داشته و می توانید در این بخش با جاذبه های آن آشنا شوید.

غار یخی چما

غار چما در قله قنبرکش و نواحی زردکوه واقع شده است. شما از شهرکرد تا این غار باید ۱۱۳ کیلومتر را طی کنید. آبشار علیخان یکی از مرتفع ترین آبشارهای این نواحی بوده و در میان آثار ملی ایران نیز به ثبت رسیده است. این آبشار با عنوان آبشار تونل کوهرنگ شناخته شده است. در طی مسیر با سیاه چادرهای عشایری مشاهده می کنید که جاذبه فرهنگی زیبایی است.

چشم انداز غار یخی چما

ویژگی های غار یخی:

این غار یخی ارای ویژگی های منحصر به فردی بوده که شما با زیبایی آن آشنا می شوید. این غار دارای آب شیرین بوده و مراتعی بسیار سرسبز و دیدنی دارد. قرارگیری این غار در دره ای عمیق موجب شده تا برای بازدیدکنندگان اهمیت زیادی داشته باشد. با گرم شدن کره زمین و خشکسالی های اخیر این نواحی برف کمتری داشته و یخ های آن نیز در حال آب شدن هستند.

دیدنی های غار یخی

بخشی از آب های شیرین که در این غار وجود دارد، نتیجه آب شدن برف ها بوده و به مرور زمان به سمت دره جاری شده اند. این غار به شکل طبیعی دارای قندیل هایی با طرح های جالب و عجیب است. در دیواره ها و سقف های این بنا می توانید با قندیل های وسیعی نیز مواجه شوید.

غار یخی کوهرنگ

جاذبه های غار یخی:

غار یخی شهرکرد یا همان غار یخی چما دارای رودخانه ای از آب های شیرین بوده و در از حوالی کوهرنگ سرازیر می شود. این رودخانه یکی از بزرگ ترین منابع آب شیرین به شمار می آید. این رودخانه دارای یخ های طبیعی بوده و با پیوستن به سد کوهرنگ جذابیت های بیشتری دارد. شما علاقمندان برای بازدید از این غار باید تجهیزات لازم داشته باشید. شما علاقمندان در لینک با مکان های دیدنی کوهرنگ بیشتر آشنا می شوید.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا