عمل بزرگ کردن بینی و مراقبت های لازم بعد از جراحی

به طور کلی اغلب افرادی که تمایل به انجام جراحی بزرگ کردن بینی دارند معمولا به صورت مادرزادی بینی های کوچک دارند یا اینکه در اثر جراحی بینی نادرست بینی آن ها بسیار کوچک شده و باعث شده تا آناتومی و ظاهر صورت آن ها برهم ریخته باشد و به همین خاطر به دنبال عمل بزرگ کردن بینی خواهند بود.

همه چیز درباره عمل بزرگ کردن بینی

همانطور که می دانید زیبایی صورت در بینی کوچک یا بزرگ نیست در واقع صورتی زیبا خواهد بود که اندازه بینی با سایر اجزای صورت هماهنگی کامل داشته باشد. اندازه بینی در انسان ها معمولا با نژاد شان ارتباط مستقیمی دارد برای مثال در کشورهایی مانند کره و ژاپن اغلب مردم دارای دماغ هایی خیلی کوچک هستند و برخی از آن ها برای بزرگ کردن بینی به بهترین جراحان بینی مراجعه می کنند.

ویژگی های عمل بزرگ کردن بینی

امروزه در کشور ما نیز درخواست هایی برای کوچک کردن بینی مطرح شده اما افراد باید در نظر داشته باشند که گاهی اوقات برای رسیدن به چهره زیبا به جای کوچک کردن بینی بایستی اقدام به بزرگ نمودن آن کرد. در واقع اینکه بینی شما برای زیبا شدن بایستی کوچک شود یا بزرگ قطعا تشخیص پزشک متخصص خواهد بود که برای عمل بینی تان به او مراجعه کرده اید پس توصیه می شود که در انتخاب جراح دقت کافی داشته باشید.

توجه داشته باشید که جراحی بزرگ کردن بینی معمولا برای افرادی انجام می شود که از لحاظ تنفسی دچار مشکل هستند و یا بینی شان بسیار کوچک بوده و تناسبی برای صورت شان ندارد. همچنین گاهی اوقات نیز می تواند ناشی از جراحی های پیشین باشد. در این نوع جراحی، پزشک دقت می کند که بینی از حد کوچک نشود و با ابعاد صورت فرد تناسب خوبی داشته باشد.

به طور جراحی بزرگ کردن بینی به این معنا نیست که بینی شما بیش از حد بزرگ شود بلکه در این جراحی به تناسب بینی فرد نسبت به ابعاد صورت توجه می شود و با استفاده از تکنیک های پیوند غضروف انجام خواهد شد.

چگونگی بزرگ کردن بینی

چگونگی انجام جراحی:

توجه داشته باشید که معمولا در این جراحی پزشک با به کار گرفتن مهارت و تکنیک های لازم تمامی برجستگی های مورد نظر را بر روی بینی فرد اعمال می کند. در پایان کار پل بینی صاف می شود و برجستگی های آن به حالت متعادل تبدیل خواهد شد.

در این مواقع اگر نیاز به پیوند استخوان باشد جراح از قسمت های مختلف بدن شامل دنده ها، استخوان پشت آرنج، سطح بیرونی جممه و همچنین ستیغ ران استفاده خواهد کرد. بهتر است بدانید پیوند استخوان از این نواحی هیچ گونه مشکلی را برای ساختار استخوانی فرد ایجاد نکرده و اگر نیاز به استفاده از غضروف ها باشد پزشک متخصص از غضروف های اضافه در خود بینی، غضروف گوش ها و یا غضروف دنده فرد برای این کار استفاده می کند.

پس از تعیین منبع غضروف و تهیه غضروف، جراح پوست بینی را بلند کرده و اسکلت آن را بازسازی خواهد کرد. معمولا پزشک اندازه بینی فرد را با صورت وی متناسب کرده و پوست بینی را روی اسکلت بینی قرار می دهد. همچنین پس از بهبودی نیز فرد با بینی بزرگ تر و متناسب تر و همچنین عملکرد بهتر از نظر تنفسی و بویایی زندگی نرمال و شادی را تجربه خواهد کرد.

چگونگی انجام جراحی بینی

مراقبت پس از جراحی:

به طور کلی ممکن است تورم و کبودی در اطراف بینی ایجاد می شود که در مدت دو الی سه هفته تمام مشکلات برطرف خواهد شد. در واقع به منظور کاهش تورم بهتر در هنگام استراحت سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید. توصیه می شود که مصرف نمک و ادویه ها را در بین غذاها به شدت کاهش دهید. همچنین استفاده از کمپرس سرد به منظور کاهش تورم نیز موثر خواهد بود.

چگونگی پیوند غضروف به بینی:

بهتر است بدانید که در جراحی بینی، پیوند غضروف به بینی به خاطر افزایش ارتفاع بینی انجام خواهد شد. اغلب افراد به خاطر عمل های جراحی قبلی، دلایل ژنتیکی، ضربه خوردن و اختلالات تنفسی پیوند غضروف به بینی را انجام خواهد داد.

در واقع به خاطر انعطاف پذیر نبودن استخوان و جذب شدن آن، پیوند غضروف در بینی نسبت به استخوان دارای اولویت خواهد بود. در جراحی بینی پزشک متخصص از غضروف خود فرد برای پیوند غضروف به بینی استفاده می کند و بهترین منبع برای آن استفاده از غضروف های پشت گوش خواهد بود.

چگونگی پیوند غضروف بینی

هزینه عمل:

توجه داشته باشید که هزینه عمل بزرگ کردن بینی دقیقا مشخص نیست و به عوامل بسیار زیادی بستگی خواهد داشت. وقتی که عمل بزرگ کردن بینی جنبه درمانی داشته باشد ممکن است تحت بیمه های مختلفی قرار گیرد. به طور کلی از جمله عواملی که به هزینه جراحی بزرگ نمودن بینی مربوط هستند می توان به نوع بینی و مقدار کوچک بودن آن، دستمزد مشخص شده پزشک، تیم بی هوشی، دستمزد دستیاران پزشک و همچنین هزینه های بیمارستان اشاره کرد.

عوارض ناشی از جراحی:

همانطور که می دانید این جراحی مانند سایر جراحی بینی با استفاده از بی حسی موضعی یا بیهوشی انجام خواهد شد. تورم و کبودی را می توان از عوارض عمل بینی دانست که کاملا طبیعی بوده و جای نگرانی نخواهد داشت. توصیه می شود که به منظور پیشگیری از عفونت احتمالی در جراحی بینی تان حتما از آنتی بیوتیک ها استفاده نمایید.

به طور کلی برای داشتن نتیجه جراحی بینی خوب توصیه می شود که حتما به یک جراح با تجربه و ماهر مراجعه نمایید تا عوارض ناشی از جراحی بینی به شدت کاهش یابد.

عوارض ناشی از عمل بزرگ کردن بینی

نکات پس از جراحی بزرگ کردن بینی:

مراقبت های بعد از جراحی بزرگ کردن بینی می تواند به بهبود نتیجه پیوند بینی کمک شایانی بکند. به همین خاطر پیشنهاد می شود که حتما موارد فوق را مورد توجه قرار دهید:

  • روز جراحی از رانندگی بپرهیزید.
  • از نوشیدن مایعات با استفاده از نی پرهیز نمایید.
  • برای خوابیدن سر از بدن بالاتر بوده و مراقب باشید به بینی در زمان خواب فشار وارد نشود.
  • از انجام امورات سنگین خودداری نمایید.
  • تا دو ماه پس از عمل بزرگ کردن بینی از انجام ورزش های آبی پرهیز نمایید.
  • مراقب باشید که به بینی تان ضربه ای وارد نشود.
  • از کشیدن سیگار و مصرف مشروبات الکلی به شدت خودداری نمایید.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا