عجيب‌ترين خواهران دوقلوي دنيا +عکس

یک خانواده دارای دو دختر دوقلو هستند که یکی از آنها مبتلا به سندرم داون است.

گفتنی است؛ پزشکان تنها چند ساعت قبل از به دنیا آمدن نوزادان تشخیص داده بودند که یکی از جنین‌ها به سندروم داون مبتلا است.

بررسی‌ها نشان می دهند، این بزرگترین شوک در زندگی مادر خانواده بوده، اما هم اکنون که این دو کودک6 ساله هستند خواهر مبتلا به سندروم داون با کپی برداری از رفتارهای خواهر دوقلویش مهارت‌هایی زیادی به نسبت یک کودک مبتلا به سندروم داون کسب کرده است.

 عجيب‌ترين خواهران دوقلوي دنيا

براساس آمارها، همه ساله حدود 750 نوزاد تنها در کشور انگلستان با این نقص ژنتیکی به دنیا می‌آیند این بیماری بین نوزادان مادران باردار با سن بالاتر از 40 سال بیشتر دیده می‌شود.

اگر مادر در سنین 25 سالگی باشد شانس به دنیا آمدن مبتلا به سندروم داون یک در هزار و 250 مورد است اما اگر در سن 45 سالگی بچه دار شود شانس به دنیا آمدن نوزاد مبتلا به سندروم داون یک در هر 30 مورد است این خانواده زندگی خوبی دارند و خواهر دوقلوی سالم همیشه در مدرسه همراه خواهر مبتلا به سندروم داون خود است و در درس‌ها و یادگیری مهارت‌ها به او کمک می‌کند.

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا