طرز تهیه کیک ساده با شیر با بهترین دستور پخت

دنیای کیک و شیرینی دنیای جذابیت و طعم های مختلف است و اگر شما از آن دسته از کدبانوهایی هستید که به پخت انواع کیک ها در منزل علاقه مند می باشید بهتر است از ساخت کیک ساده با شیر غافل نشوید زیرا این نوع کیک به دلیل طعم ساده و خاصی که دارد پرطرفدار و محبوب است.

کیک ساده و کیک اسفنجی و کیک وانیلی از انواع کیک های خوشمزه و پرطرفدار هستند و شما می توانید این نوع کیک ها را به راحتی در منزل برای عصرانه و یا مناسبت های خاص مانند جشن تولد و … بپزید.

کیک ساده

 مواد لازم

  • تخم مرغ : ۳ عدد
  • شکر : ۱.۵ پیمانه
  • آرد : ۲.۵ پیمانه
  • شیر : ۲/۳ پیمانه
  • روغن مایع : ۲/۳ پیمانه
  • نمک : به اندازه نوک انگشت ( ۱ پنسه )
  • بیکینگ پودر : ۲.۵ قاشق چایخوری
  • وانیل : ۱/۴ قاشق چایخوری

 طرز تهیه کیک ساده با شیر

برای پخت کیک شیر ابتدا فر را روی دمای ۱۷۵ درجه سانتی گراد تنظیم کنید تا به خوبی داغ شود. سپس روغن و شکر را در ظرف مناسبی بریزید و مخلوط این مواد را با کمک همزن هم بزنید تا کرم رنگ شوند و کمی پف کنند.

تخم مرغ ها را به صورت یکی یکی به مخلوط شکر اضافه کنید و بعد از اضافه کردن هر تخم مرغ مایه کیک را به مدت ۱ دقیقه هم بزنید و با اضافه کردن آخرین تخم مرغ وانیل را هم به مایه کیک اضافه کنید و مایه کیک را هم بزنید.

طرز تهیه کیک ساده با شیر
در مرحله بعد بیکینگ پودر و نمک و آرد را سه بار الک کنید.
الک کردن آرد

۱/۲ از مخلوط آرد را به مایه کیک اضافه کنید و با کمک لیسک و یا قاشق مایه کیک را به آرامی و به صورت دورانی هم بزنید.

اضافه کردن آرد به مایه کیک

سپس ۱/۳ از شیر را به مایه کیک اضافه کنید و دوباره با کمک قاشق و یا لیسک مایه کیک را به صورت آهسته و دورانی هم بزنید. در این مرحله از دستور پخت کیک ساده ۱/۲ از باقی مانده آرد را به مایه کیک اضافه کنید و دوباره با کمک قاشق و یا لیسک مایه کیک را به صورت آهسته و دورانی هم بزنید سپس ۱/۳ از شیر را به مایه کیک اضافه کنید و مایه کیک را به صورتی که ذکر شد هم بزنید و دوباره باقی مانده آرد را به مایه کیک اضافه کنید و با کمک لیسک و یا قاشق مایه کیک را به صورت دورانی و آهسته هم بزنید.

اضافه کردن شیر به مایه کیک

در مرحله آخر طرز تهیه کیک ساده با شیر قالب فر را چرب کنید و یا کاغذ روغنی را در ته قالب فر پهن کنید و مایه کیک را درون قالب فر بریزید و قالب حاوی مایه کیک را به مدت ۴۵ دقیقه در فر با دمای ۱۷۵ درجه سانتی گراد قرار دهید (می توانید مایه کیک را در قالب های مافین نیز بریزید و سپس قالب مافین را به مدت ۳۰ دقیقه در فر با دمای ۱۷۵ درجه سانتی گراد قرار دهید).

ریختن مایه کیک در قالب فر
 بعد از مدت زمان ذکر شده قلب کیک را از درون فر بیرون آورید و بعد از سرد شدن کیک آن را با کمک روش های تزیین کیک خانگی در صورت تمایل به زیبایی تزیین کنید.
دستور پخت کیک ساده با شیر   دستور پخت کیک ساده خوش طعم در خانه
در این مطلب با دستور پخت کیک ساده با شیر آشنا شدید که امیدواریم از پخت این کیک با بافت نرم در منزل نهایت لذت را ببرید شما می توانید این کیک خوشمزه را به عنوان عصرانه و همراه با شیر و شربت و یا چای میل کنید. در صورت تمایل می توانید برای مشاهده آموزش پخت انواع کیک کلیک کنید.

منبع : آرگا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا