طرز تهیه قهوه دالگونا در خانه به سبک حرفه ای ها

قهوه دالگونا از انواع نوشیدنی های سرد خوش طعم است که در دستور تهیه آن از شیر و قهوه استفاده می شود و شما می توانید این نوع نوشیدنی در منزل به راحتی تهیه نمایید و از طعم بی نظیر آن نهایل لذت را ببرید.

برای تهیه قهوه روش های مختلفی وجود دارد و شما می توانید قهوه را به صورت شیر قهوه و قهوه دالگونا و قهوه عربی و قهوه جو و … تهیه نمایید و در دستور تهیه این نوع نوشیدنی تنوع ایجاد کنید.

روش تهیه قهوه خوشمزه

مواد لازم

  • شیر : ۱ لیوان
  • یخ : چند تکه
  • پودر قهوه فوری : دو قاشق غذاخوری
  • شکر : دو قاشق غذاخوری
  • آبجوش : دو قاشق غذاخوری

طرز تهیه قهوه دالگونا

برای تهیه قهوه دالگونا ابتدا پودر قهوه فوری و آبجوش و شکر را درون ظرفی مناسب بریزید و مواد را یکدیگر به خوبی ترکیب نمایید و به کمک همزن برقی مواد را هم بزنید تا با یکدیگر ترکیب شوند و پف کنند و بافت آن ها به صورت خامه ای شود.

توجه داشته باشید که بعد از گذشت دو دقیقه بافت ابری روی مخلوط مواد قهوه ایجاد می شود و قهوه از ظرف بیرون نمی ریزد.

روش تهیه قهوه دالگونا خوش طعم

در این مرحله از طرز قهوه دالگونا درون لیوان های سرو چند تکه یخ بیندازید و روی یخ ها شیر بریزید توجه داشته باشید که نباید لیوان ها را پر از شیر کنید. روی شیر مواد خامه ای شکل را بریزید و این نوشیدنی را با پودر شکلات یا قهوه تزیین نمایید.

طرز تهیه قهوه دالگونا در خانه

نکات طلایی برای ایجاد طعم ایده آل قهوه دالگونا

۱. اگر به همزن برقی دسترسی ندارید می توانید برای هم زدن مواد از همزن دستی یا چنگال استفاده نمایید و مواد را به مدت ۱۵ هم بزنید تا به بافت مناسب برسد.

۲. توجه داشته باشید که نکته بسیار مهم برای تهیه این قهوه خوشمزه رعایت کردن نسبت یکسان بین شکر و آبجوش و قهوه می باشد.

۳. برای تهیه این نوع نوشیدنی باید از قهوه فوری استفاده نمایید زیرا با پودر قهوه یا مواد دیگر بافت خامه ای شکل ایجاد نمی شود.

قهوه دالگونا
در این مطلب با طرز تهیه قهوه دالگونا در خدمت شما همراهان عزیز و گرامی بودیم که امیدواریم از تهیه این نوع نوشیدنی در منزل نهایت لذت را ببرید.

منبع : آرگا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا