طرز تهیه سیر شور خوش طعم و ماندگار

سرو انواع ترشی جات در کنار غذاها یک ترکیب عالی است. همانطور که می دانید، تهیه انواع ترشی ها کار ساده ای است و می توانید با استفاده از مواد غذایی مختلفی این کار را انجام دهید. در این بخش نیز طرز تهیه سیر شور که یکی از ترشی های خانگی خوشمزه است را مطالعه می کنید.

ترشی ها با استفاده از انواع مواد تهیه می شود. در اغلب ترشی ها نیز از سیر استفاده می شود. طعم و عطر سیر در ترشی ها ترکیبی عالی خواهد بود. در صورتی که می خواهید، ترشی های متنوعی تهیه کنید  علاوه بر تهیه سیر شور می توانید اقدام به ترشی انبه و ترشی موز نیز نمایید.

نحوه تهیه سیر شور

مواد لازم

  • سیر: ۱ کیلوگرم
  • سرکه انگور: به میزان کافی
  • نمک: ۱ قاشق غذاخوری
  • فلفل قرمز یا سبز: ۱ عدد
  • سبزی معطر: به دلخواه

آموزش طرز تهیه سیر شور

آماده کردن این ترشی خانگی بسیار ساده است و شما می توانید تنها در چند دقیقه این کار را انجام دهید. برای این کار باید ابتدا سیرها را به خوبی پوست کنده و بشویید.

ریشه های سیر را با استفاده از یک چاقو بگیرید. بعد از شستن سیرها آن را در سینی قرار دهید تا به خوبی خشک شوند.

یک شیشه مناسب انتخاب کرده و مقداری از سیرها را درون آن قرار دهید. روی سیر ها مقداری سرکه انگور، نمک و فلفل ریخته حالا درب شیشه را ببندید و برای چند روزی کنار بگذارید. سرکه باید به خوبی روی مواد را بگیرد.

توجه داشته باشید که درب شیشه باید به خوبی محکم شود. در صورتی که می خواهید این ترشی ها خوب رسیده شود، باید آن را به مدت ۱ تا ۷ سال کنار بگذارید.

زمانی که سیرها تیره شود، به خوبی رسیده و از خواص درمانی زیادی نیز برخوردار می باشد. این ترشی را می توانید در کنار انواع غذاها سرو کنید.

برای نگهداری بهتر از این ترشی باید درب شیشه را به خوبی ببندید. ظرف مورد نظر باید به خوبی شسته و خشک شود. استفاده از سرکه انگور در این ترشی ترکیب عالی خواهد بود.

استفاده از سبزی های معطر همچون ترخون و فلفل قرمز در این ترشی می توانید طعم بهتری به آن بدهد. شما می توانید در این ترشی از سس سویا نیز استفاده کنید.

مراحل تهیه سیر شور

همانطور که ملاحظه کردید طرز تهیه سیر شور بسیار ساده است و شما در این بخش تکنیک های تهیه این ترشی خانگی را مطالعه کردید. این ترشی خواص درمانی بسیار خوبی دارد و می توانید برای تقویت سیستم دفاعی بدن از آن استفاده کنید.

منبع : آرگا

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا