طرز تهیه بسبوسه عربی با طعم و مزه اصلی

کیک ها انواع مختلفی دارند و هر کدام با روش های مختلفی پخته می شوند کیک بسبوسه از انواع کیک های پرطرفدار و محبوب است.  روش پخت بسبوسه شبیه کیک شربتی و کیک باقلوا است و در روش پخت این نوع کیک از آرد سمولینا استفاده می شود.

بسبوسه و بامیه عربی از انواع کیک و شیرینی های عربی مناسب برای ماه مبارک رمضان هستند و شما می توانید این نوع شیرینی ها را برای افطار در منزل تهیه کنید و از طعم بی نظیر آن ها نهایت لذت را ببرید.

طرز تهیه بسبوسه خوشمزه در منزل

مواد لازم برای پخت کیک بسبوسه

 • پودر نارگیل : ۱ لیوان
 • آرد سمولینا : ۲ لیوان
 • تخم مرغ : ۲ عدد
 • روغن : ۱/۴ لیوان
 • شکر : ۱/۲ لیوان
 • ماست : ۱ لیوان
 • بیکینگ پودر : ۲ قاشق مرباخوری
 • خلال بادام : به میزان لازم

مواد لازم برای تهیه شهد کیک

 • آب : ۱/۲ لیوان
 • گلاب : ۱/۲ لیوان
 • شکر : ۱.۵ لیوان

مواد لازم برای تهیه کیک بسبوسه

طرز تهیه بسبوسه عربی در خانه

در دستور پخت بسبوسه عربی ابتدا باید پودر نارگیل و بیکینگ پودر و آرد سمولینا را با یکدیگر در ظرف مناسبی به خوبی مخلوط کنید.

مخلوط کردن پودر نارگیل با آرد و بیکینگ پودر

سپس در ظرفی دیگر تخم مرغ را با مقداری نمک هم بزنید و شکر و روغن و دو قاشق غذاخوری گلاب و ماست را به ترتیب به تخم مرغ زده شده اضافه کنید و همه این مواد را هم بزنید تا به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند.

مخلوط کردن تخم مرغ با ماست

مخلوط تخم مرغ را به مخلوط آرد سمولینا اضافه کنید و مخلوط این مواد را هم بزنید.

اضافه کردن مایه کیک به مخلوط نارگیل
در مرحله بعد قالب کیک را چرب کنید و مایع کیک را در قالب فر بریزید و سپس روی سطح مایع کیک را با کمک قاشق صاف کنید.

ریختن مایه کیک در قالب فر

خلال های بادام را روی مایع کیک بپاشید و با پشت قاشق خلال های بادام را فشار دهید تا به مایع کیک بچسبند.

ریختن خلال بادام روی مایع کیک

در این مرحله از پخت کیک بسبوسه فر را روی دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنید و اجازه دهید تا فر به مدت ۱۵ دقیقه به خوبی داغ شود در این مدت زمان شکر را به همراه آب در ظرفی مناسب بریزید و ظرف را روی حرارت گاز قرار دهید تا آب به دمای جوش برسد بعد از اینکه شکر در آب به خوبی حل شد بعد از گذشت ۲ دقیقه گلاب را مخلوط شکر و آب اضافه کنید و شعله گاز را کم کنید و اجازه دهید تا شربت کیک در حدود دو دقیقه دیگر در حالت جوش بماند سپس بعد از مدت زمان ذکر شده شربت کیک از روی حرارت بردارید تا سرد شود.

طرز تهیه شهد کیک بسبوسه
در مرحله آخر قالب کیک را بعد از گذشت ۱۵ دقیقه از روشن کردن فر در فر به مدت ۳۰ دقیقه قرار دهید و بعد از اینکه کیک به خوبی پخته شد شهد سرد شده کیک را به صورت آرام آرام روی کیک بسبوسه داغ بریزید و اجازه دهید تا شربت به خوبی به خورد کیک بسوبسه برود سپس کیک را به شکل دلخواه خود برش بزنید.

دستور پخت کیک بسبوسه

در طرز تهیه بسبوسه برای جدا کردن کیک ابتدا باید آن را برش بزنید سپس با کمک چنگال و یا کفگیری مناسب برش های کیک را از قالب فر بیرون آورید و در ظرف مورد نظر خود قرار دهید. برای مشاهده دستور پخت کیک ها با طعم مختلف می توانید به بخش انواع کیک مجله آرگا مراجعه کنید.

منبع : آرگا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا