طبیعت گردی در روستای هنجن اصفهان

ایران سرزمینی پهناور با جاذبه های دیدنی بسیار است به همین دلیل از سوی گردشگران و توریستان خارجی زیادی نیز مورد توجه است. از دیدنی های این کشور پهناور می توان به جاذبه های توریستی اصفهان و روستای هنجن واقع در این استان اشاره نمود. روستایی بکر با جاذبه های زیبا که در این بخش بیشتر آن را می شناسید.

منطقه هنجن

معرفی روستای هنجن

در سفر به اصفهان همواره تجربه های به روزی در انتظار شما خواهد بود. این شهر باشکوه به واسطه فرهنگ و تمدن غنی خود در میان علاقه مندان شناخته شده است. اما این بار می خواهیم با یک طبیعت بکر و زیبا از این استان آشنا شویم. روستایی در نزدیکی شهرستان نطنز اصفهان که ویژه ماجراجویی می باشد. این روستا از مکان های دیدنی حومه اصفهان است.

معرفی هنجن

آشنایی با روستا:

این روستای دیدنی با وجود بافت تاریخی خود بسیار مهم و شناخته شده است. قرار گرفتن روستا در دل کوه ها و احاطه شدن آن توسط کوهستان ها موقعیت آب و هوایی و جغرافیایی مناسبی به آن بخشیده است. این نواحی دارای مهم ترین رودخانه ها بوده که از دل کوه سرازیر می شوند. طبیعت این روستا نیز از چشم اندازهای زیبایی برخوردار است.

دهکده تاریخی هنجن

آرامش و سکوتی که در این روستا تجربه می کنید، بسیار بی نظیر بوده و برای گردشگران زیادی دارای اهمیت است. از سوی دیگر سبک معماری خانه های این روستا نیز می تواند، مورد توجه باشد. اگر می خواهید از آلودگی ها و دردسرهای زندگی شهری دور بمانید، سری به این روستای دیدنی بزنید. خانه های این روستا اغلب از چوب و سنگ و گل ساخته شده اند و بافتی قدیمی و تاریخی دارند. برخی از خانه های موجود در این روستا متعلق به دوران قاجاریه هستند.

چشم انداز هنجن

جاذبه های دیدنی هنجن:

این روستای دیدنی علاوه بر طبیعت زیبا و دیدنی خود به دلیل وجود سازه های باستانی و معماری ارزشمندی که دارد، می تواند مورد توجه قرار بگیرد. بافت تاریخی این روستا یکی از ویژگی های منحصر به فرد برای گردشگران بوده است. این روستای توریستی امتیازات زیادی دارد که از جمله آن ها می توان به معماری های قدیمی اشاره کرد. قلعه تاریخی که قدمت آن به دوران پیش از اسلام می رسد، یکی از سازه های تاریخی موجود در این روستا می باشد.

آشنایی با هنجن

آشنایی با قلعه تاریخی:

یکی از جاذبه ها و دیدنی های روستای هنجن قلعه تاریخی آن می باشد. این قلعه بر بالای تپه های تاریخی قرار دارد و از کنار آن نیز رودخانه ای پر آب عبور می کند. این قلعه متعلق به زمان سلجوقیان بوده و دارای ۳ طبقه می باشد. این قلعه در واقع یک پناهگاه بوده از حملات تاریخی پیشگیری می کرده است. در حمله مغول ها نیز این قلعه اهمیت و نقش زیادی داشته است.

روستای هنجن

امامزاده زینب خاتون و امامزاده داوود از دیگر دیدنی های این روستای تاریخی هستند. این روستا امروزه از مکان های دیدنی نطنز بوده و مقصد بسیاری از گردشگران می باشد. این روستا در کنار دیدنی های اصفهان قرار دارد و اهمیت گردشگری زیادی نیز دارد.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا