شهر تروآ ترکیه و معرفی پیشینه تاریخی آن

تروآ شهری باستانی با پیشینه تاریخی بسیار غنی بوده که در این بخش زیبایی های بیشتری از آن را می شناسید. این شهر مقصد مهاجران یونانی بوده و در آناتولی قرار دارد. این شهر بازمانده باستانی بوده و امروزه از شهرهای دیدنی ترکیه است. در ادامه با دیدنی های شهر تروآ ترکیه آشنا می شوید.

شهر تروآ ترکیه

آشنایی با شهر تروآ ترکیه

این شهر میراث جهانی یونسکو بوده و یکی از تاریخی ترین شهرهایی است که از آن دیدن خواهید کرد. این شهر نماد فرهنگ بالکان ها و آنتولیا بوده شهری که به واسطه تاریخ و فرهنگ کهن خود اهمیت زیادی دارد. در این شهر می توانید بخش مهمی از تاریخ سکونت بشری عصر برنز را مشاهده کنید.

موزه تروآ

قدمت این شهر به هزاره سوم پیش از میلاد باز می گردد، به دوران عصر برنزی که فراز و نشیب های تاریخی زیادی را طی کرده است. بخش مهمی از این شهر را خرابه های ایلیوم شکل می دهند. این ویرانه جذابیت های تاریخی داشته و هر ساله بازدیدکنندگان زیادی را جذب می کنند. بازدید از ساخت این ویرانه ها و معماری باشکوه آن بخش مهمی از جذابیت های تاریخی را شکل می دهند.

جاذبه های تروآ

جنگ تروا:

همانطور که می دانید جنگ تروا یکی از بزرگ ترین جنگ های تاریخ بوده حماسه ای از یونان که در کتاب های اساطیری مهمی ذکر شده است. این شهر در چنین نبردهای تاریخی مهمی نقش ایفا کرده است. تاثیر این دسته از جنگ های سخت همچنان در تروا باقی مانده و افسانه های مختلفی در کنار آن وجود دارد.

محوطه باستانی تروآ

محوطه باستانی تروا:

بخش مهمی از زیبایی این شهر را محوطه باستانی و تاریخی آن شکل می دهد. تپه های مختلفی که در نزدیکی یکدیگر قرار گرفته اند، محوطه باستانی این شهر را شکل می دهند. سه سال پیش از میلاد مسیح اولین آبادی در این محوطه بنا شده و آخرین آبادی آن نیز به دوران بیزانس باز می گردد. در طی این مدت ۱۰ متر از شهر روی تپه ها قرار گرفته است. با عقب نشینی خط ساحلی شهر تروا یک متر از این محوطه فاصله گرفت.

شهر باستانی تروآ

موزه شهر تروا:

این موزه در سال ۲۰۱۸ بنا شد. موزه ای عظیم با سرستون های طویل که یک معماری خاص و زیبا دارد. این موزه دارای مجموعه ای از سرستون ها و کتیبه ها بوده که می توانید از نزدیک مشاهده کنید. این موزه دارای سنگ قبر بوده شما علاقه مندان برای بازدید از این موزه تماشایی و باستانی باید ۱۰ صبح تا ۵ عصر مراجعه کنید. هزینه ورودی این موزه ۵۰ لیر می باشد.

محبوبیت تروآ

این موزه امروزه از دیدنی های ترکیه برای گردشگران بوده و اهمیت زیادی دارد. از دیگر جاذبه های این کشور می توان به جزیره یالوا و پامفیلیا اشاره نمود که از جذابیت های زیادی برخوردار هستند.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا