سرانه فضاي مطالعه براي دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي مشهد، تنها 20 سانتي‌متر مي‌باشد

مدير دانشجويي دانشگاه علوم پزشکي مشهد گفت: در مجموعه خوابگاه‌هاي دانشگاه تنها 300 متر مربع فضا براي سالن مطالعه دانشجويان در نظر گرفته شده است و سرانه فضاي مطالعه براي دانشجويان تنها 20 سانتي‌متر مي‌باشد.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل ايسنا ، دکتر عباس معارفيان ، با اشاره به سرانه 21 متر مربعي فضاي خوابگاه دانشجويي در اين دانشگاه گفت: در مجموعه خوابگاه‌هاي بوستان، گلستان، آزادي و نرجس دانشگاه علوم پزشکي مشهد بالغ بر 30 هزار و 500 متر مربع زير بناي محيط خوابگاه و حدود 300 مترمربع سالن مطالعه براي حدود هزار و 400 دانشجو وجود دارد.

وي با بيان اين که پس از راه‌اندازي خوابگاه‌هاي بهارستان 1 و 2، خوابگاه بهارستان 3 نيز در آينده نزديک به بهره برداري خواهد رسيد، اذعان داشت: اين خوابگاه با 4 هزار و 100 متر مربع براي اسکان 240 دانشجو در نظر گرفته شده و کار ساخت آن تاکنون حدود 90 درصد پيشرفت فيزيکي دارد.

وي اظهار داشت: خوابگاه متاهلين با 53 سوئيت طراحي شده و با 40 درصد پيشرفت فيزيکي در حال ساخت مي‌باشد.

معارفيان در خصوص وضعيت اينترنت خوابگاه‌هاي دانشگاه علوم پزشکي مشهد اظهار داشت: در 5 خوابگاه از مجموعه 6 خوابگاه دانشگاه، اتاق رايانه وجود دارد اما به اينترنت متصل نيست که اميدواريم با انجام طرح توسعه شبکهIT دانشگاه، تا پايان سال جاري اين موضوع تحقق يابد.

مدير دانشجويي دانشگاه علوم پزشکي مشهد همچنين تصريح کرد: يک سوله فرهنگي در فاصله 150 متري خوابگاه‌هاي دانشگاه در آينده راه‌اندازي خواهد شد که امکانات مطالعه و سالن اينترنت در آن پيش‌بيني شده است.

منابع سایتآرگا _ نورین بلاگ _ روزانه _ پزشکان بدون مرز _دانشنامه اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا