سازمان هوا-فضای آمريکا، ناسا می گويد در روند معاينات روانشناختی کارکنان خود بازنگری خواهد کرد.

در پی بازداشت يکی از فضانوردان آمريکايی به اتهام اقدام به قتل يک افسر نيروی هوايی اين کشور، سازمان هوا-فضای آمريکا، ناسا می گويد در روند معاينات روانشناختی کارکنان خود بازنگری خواهد کرد.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از بی بی سی، شانا ديئل از مديران ارشد ناسا می گويد اين سازمان قصد دارد از کارايی معاينات روانشناختی و خدمات مشاوره خود به فضانوردان مطمئن شود.

اين در حالی است که بازداشت ليزا نوواک از فضانوردان اين سازمان به اتهام اقدام به قتل يکی از همکاران خود در يک ماجرای عشقی با جنجال زيادی در مطبوعات آمريکا همراه بوده است.

خانم نوواک که از افسران نيروی دريايی آمريکا است متهم به اقدام برای قتل يکی از افسران زن نيروی هوايی اين کشور به خاطر حسادت است.

او تابستان گذشته از سرنشينان فضاپيمای دیسکاوری بود و به ايستگاه بين المللی فضايی در مدار زمين پرواز کرده بود.

خانم نوواک که ۴۳ سال سن و ۳ فرزند دارد.

ليزا نوواک که به بيل اولفين يکی از فضانوردان مرد ناسا علاقه دارد، متهم است برای به قتل رساندن رقيب عشقی خود، فاصله ۱۶۰۰ کيلومتری منزل خود در هيوستون تگزاس تا فرودگاه اورلاندوی فلوريدا را بدون وقفه رانندگی کرده و پس از تعقيب کولين شيپمن به او با اسپری فلفل حمله ور شده است.

دادگاهی در فلوريدا ليزا نوواک را به اقدام به قتل، اقدام به آدم ربايی و سه فقره جرم ديگر متهم کرده و او در حال حاضر با سپردن وثيقه آزاد شده است.

در اين حال، سازمان ناسا با اعلام حمايت از هر سه کارمند خود، خواستار بررسی همه جوانب اين حادثه و درک وضع آنها شده است.

اين در حالی است که بعضی از روانشناسان با اشاره به فشار زياد شغلی فضانوردان، اين حادثه را ناشی از اختلال روانی مرتبط با نوع فعاليت کاری خانم نوواک عنوان کرده اند.

منابع سایتآرگا _ نورین بلاگ _ روزانه _ پزشکان بدون مرز _دانشنامه اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا